Změny povinného ručení v roce 2013 se možná týkají i vás

Změny povinného ručení v roce 2013 se možná týkají i vás

Povinné ručení je věčné téma. Pojistka nenechává chladným téměř žádného majitele osobního vozidla a motocyklu a to především nyní, na počátku roku 2013. Pokud jste v poslední době hltali informace o vývoji cen povinného ručení, pravděpodobně víte, že se bude zdražovat. Důvod je prostý, neustálé snižování ceny pojistného není z dlouhodobého hlediska udržitelné ani pro nejsilnější subjekty. V minulých letech se přitom zlevňovalo velmi drasticky. Hned poté, co 1.1. 2000 došlo ke zrušení monopolu České pojišťovny, začaly pojistku nabízet i další instituce, které cenu tlačily směrem dolů. Opravdový boom ovšem nastal s možností sjednat si pojištění přes internet.

Způsobili jste nehodu? Připlatíte si!

Zprostředkovatelé povinného ručení těžili z výhodných podmínek, které si sjednali s pojišťovnami a nabízeli pojištění online za opravdu atraktivní ceny. V současné době však některé z pojišťoven možnost sjednání pojistky přes internet omezily a navíc přistoupily na vyšší ceny. K tomuto kroku dospěla drtivá většina subjektů, ovšem řada z nich podraží pouze klientům, kteří nemají právo na bonus za jízdu bez nehody. „Problémoví“ řidiči se dokonce mohou setkat s takzvaným malusem, kvůli kterého si za povinné ručení výrazně připlatí. Pokud se změny cen pojistného dotkly i vás, nezoufejte. Na trhu je stále dostatek pojišťoven, které nabízí velmi výhodné pojistky a řidiče nepenalizují.

Hledáme nejvýhodnější pojistku

Ceny pojistného se často liší velmi výrazně a změnou povinného ručení může majitel vozidla ušetřit i několik tisíc korun. V případě většího vozového parku se úspora samozřejmě několikanásobně zvýší. Nižší cena však není jediný argument, proč bychom se měli zajímat o nabídky konkurenčních pojišťoven. Při bližším prozkoumání trhu dost možná narazíte na mnohem komplexnější přidružené služby, které vás nebudou stát ani korunu navíc. Vyšší pojistné plnění, lepší asistence v případě nehody a další výhody rozhodně stojí za pár minut času. Srovnání povinného ručení 2013 nabízí populární portál ušetřeno.cz, který vždy pracuje s aktuálními ceníky. Porovnání je proto velmi přesné a ihned se dozvíte, jakou částku můžete změnou pojistitele ušetřit.