Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Změny povinného ručení v roce 2013 se možná týkají i vás

Povinné ručení je věčné téma. Pojistka nenechává chladným téměř žádného majitele osobního vozidla a motocyklu a to především nyní, na počátku roku 2013. Pokud jste v poslední době hltali informace o vývoji cen povinného ručení, pravděpodobně víte, že se bude zdražovat. Důvod je prostý, neustálé snižování ceny pojistného není z dlouhodobého hlediska udržitelné ani pro nejsilnější subjekty. V minulých letech se přitom zlevňovalo velmi drasticky. Hned poté, co 1.1. 2000 došlo ke zrušení monopolu České pojišťovny, začaly pojistku nabízet i další instituce, které cenu tlačily směrem dolů. Opravdový boom ovšem nastal s možností sjednat si pojištění přes internet.

Způsobili jste nehodu? Připlatíte si!

Zprostředkovatelé povinného ručení těžili z výhodných podmínek, které si sjednali s pojišťovnami a nabízeli pojištění online za opravdu atraktivní ceny. V současné době však některé z pojišťoven možnost sjednání pojistky přes internet omezily a navíc přistoupily na vyšší ceny. K tomuto kroku dospěla drtivá většina subjektů, ovšem řada z nich podraží pouze klientům, kteří nemají právo na bonus za jízdu bez nehody. „Problémoví“ řidiči se dokonce mohou setkat s takzvaným malusem, kvůli kterého si za povinné ručení výrazně připlatí. Pokud se změny cen pojistného dotkly i vás, nezoufejte. Na trhu je stále dostatek pojišťoven, které nabízí velmi výhodné pojistky a řidiče nepenalizují.

Hledáme nejvýhodnější pojistku

Ceny pojistného se často liší velmi výrazně a změnou povinného ručení může majitel vozidla ušetřit i několik tisíc korun. V případě většího vozového parku se úspora samozřejmě několikanásobně zvýší. Nižší cena však není jediný argument, proč bychom se měli zajímat o nabídky konkurenčních pojišťoven. Při bližším prozkoumání trhu dost možná narazíte na mnohem komplexnější přidružené služby, které vás nebudou stát ani korunu navíc. Vyšší pojistné plnění, lepší asistence v případě nehody a další výhody rozhodně stojí za pár minut času. Srovnání povinného ručení 2013 nabízí populární portál ušetřeno.cz, který vždy pracuje s aktuálními ceníky. Porovnání je proto velmi přesné a ihned se dozvíte, jakou částku můžete změnou pojistitele ušetřit.