Repasované herní PC: Spoustu muziky za málo peněz

Repasované herní PC: Spoustu muziky za málo peněz

Milovníci počítačových her moc dobře vědí, že hraní nových her je obvykle podmíněno dostatečně výkonným hardwarem. Ale co když si chcete zahrát novější herní šlágry a nemáte desítky tisíc korun na pořízení nadupaného herního PC? Existuje řešení, ze kterého vaše peněženka nevykrvácí. Již jste slyšeli o budget gamingu?

Co je budget gaming?

Budged gaming je anglické sousloví označující hardware, který je levný či finančně výhodný, a přesto dostatečně kvalitní. Ale opravdu lze v sortimentu herních počítačů sehnat takové stroje? Ano, ovšem v prvé řadě byste si měli ujasnit, co od techniky čekáte. Chcete-li si zahrát nejnovější herní tituly v plných detailech (např. 4K rozlišení a 100 FPS), budete zklamaní. Abyste hru na podobnou konfiguraci spustili plynule, museli byste investovat poměrně vysokou částku jen do grafické karty. Ovšem v případě, že si vystačíte s „průměrem“, tedy FullHD rozlišením a 50 FPS, pravděpodobně budete velmi spokojeni – v kategorii repasovaných herních PC najdete přesně to, co hledáte. Budget gaming je populární záležitost, o čemž svědčí nespočet nadšenců, kteří ladí „staré“ počítače Dell Optiplex a HP Elite a staví z nich výkonné herní nástroje. Právě tyto značky představují slušný herní základ, který i po letech po uvedení na trh méně náročným hráčům stále dobře slouží.

Jak správně vybrat levné herní PC?

Pokud si nejste jistí optimální konfigurací vašeho budoucího herního PC, není nic jednoduššího, než si vyhledat konkrétní požadavky uvedené vývojáři her, do kterých se chystáte ponořit. Stačí, když do vyhledávače zadáte název hry a „hw requirements“. Logicky byste si však měli pořídit počítač s o něco lepšími parametry, než jaké jsou ty „minimální doporučené“ - jedině tak si hry zahrajete plynule a v ucházející grafice. A kde se po repasovaných herních PC poohlédnout? Zkuste to u největšího prodejce na www.levnapc.cz.

Publikováno: 18. 02. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: budget gaming | repasované herní pc