Rytí je minulost, prim hraje laserové gravírování

Rytí je minulost, prim hraje laserové gravírování

Jak vyobrazit logo, nápis nebo ornament do předmětů z ušlechtilé oceli, skla, plastu, kůže nebo kteréhokoliv jiného materiálu? V minulosti se tvorba prováděla ručním rytím, ale dnes rydla a čakany najdete spíše v muzeu řemesel. Rytí se transformovalo na gravírování a mezi nejmodernější technologie, které se k němu využívají, patří laser. Chcete do svého portfolia služeb zařadit také signmaking? V tom případě se obraťte na společnost Lintech, která se již více než 20 let věnuje průmyslovému značení výrobků a nabízí prodej laserové technologie a značících systémů.

Co je to laser a jaké je jeho využití?

Laser (zkratka angl. slova Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) je optický zdroj elektromagnetického záření, ze kterého je světlo laserem vyzařováno jako úzký svazek a ve srovnání s ostatními (přirozenými) zdroji světla má zcela unikátní vlastnosti. V současné době se využití laseru uplatňuje téměř ve všech segmentech průmyslové výroby a lze díky němu dosáhnout špičkové kvality a výrazného snížení nákladů. Moderní lasery jsou velmi spolehlivé a v podstatě jde o nejstabilnější prvky výrobních linek. LintechSpolečnost Lintech nabízí široké spektrum laserových zařízení, které slouží ke specifickým účelům. V portfoliu narazíte na pulzní vláknový laser, kontinuální vláknový laser, diodami čerpaný pevnolátkový laser, zelený laser, lampový svařovací laser a uv laser. Možností využití jednotlivých typů si můžete přečíst zde.

Nechcete investovat do vlastního zařízení?

Pokud je pro vás investice do nové technologie nevýhodná, nevadí. Lintech totiž nabízí také laserové značení na zakázku. Kromě laserového gravírování můžete využít také laserový popis, popis reklamních předmětů nebo výrobu štítků a panelů.

Výhody laserového gravírování

Laserové gravírování má oproti jiným metodám spoustu podstatných výhod. Podstatou je bezdotykové „obrábění“, které nezatěžuje materiál či výrobek. Proces probíhá prostřednictvím řídícího počítače vybaveného CAD softwarem. V případě Lintech se můžete spolehnout nejen na špičkovou kvalitu, ale také krátké dodací lhůty – běžně od dvou dnů, ale po dohodě i na počkání. Více na www.lintech.cz.