Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

S pohodlným úklidem pomáhají centrální vysavače

V domácím prostředí nám stačí malý vysavač, se kterým udržíme náš domov v čistotě. V průmyslových provozech nebo kancelářských budovách je ale potřeba mnohem výkonnější systém.

Rychlejší úklid

S ručním vysavačem by bylo potřeba noho hodin či spíše dní, než by bychom uklidili celou výrobní halu nebo třeba obchodní dům. A po celou tu dobu by se nesmělo pracovat, jinak by opět vznikal prach a další nečistoty. To je samozřejmě nereálné, je proto nutné využívat výkonné centrální vysavače, které umí bezprašně a efektivně uklidit, a to v mnohem kratším čase. Své využití najdou nejen v průmyslových halách, ale také obchodních centrech, kancelářských budovách a lze s jejich pomocí udržovat v čistotě tak dopravné cesty v různých provozech. V teplárnách nebo elektrárnách je například centrální vysávání pravidelně využito k úklidu nánosů uhelného prachu, který je explozivní. Znamená to, že při usazení vytváří prostředí s rizikem výbuchu. Za explozní prach ale není považován jen ten uhelný, ale také dřevní, papírenský, jakýkoli prach v potravinářském průmyslu a mnoho dalších. Filtrační zařízení pro explozivní prach je proto vybaveno také zpětnými klapkami, které zamezí případnému šíření zpětné vlny do sacího potrubí.

Až stovky metrů

V mnoha případech zajišťují centrální vysavače především úklid. Jsou tvořeny filtrační jednotkou s připojeným potrubním rozvodem. Ten je po celé délce v pravidelných vzdálenostech vybaven připojovacími místy, která umožňují připojit vysávací hadici. Průmyslové vysávání musí často zvládat velké prostory i v několika patrech, je tak nereálné, aby pracovník provádějící úklid nosil obrovský vysavač a pokaždé hledal zásuvku. Délka potrubních rozvodů může být až několik stovek metrů, podle navržených výkonových hodnotách. Ty se navrhují samostatně pro každý vysavač s ohledem na počet odsávaných míst, předpokládané délce rozvodů nebo typu odsávaného materiálu.

Centrální vysavač lze kombinovat s dalším typem odsávání a filtrací vzduchu přímo ve výrobě, například s klimatizací.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *