Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Byznys

S.r.o., nebo OSVČ (v roce 2014)?

Rozhodli jste se, že opustíte zaměstnání a vydáte se svou vlastní cestou? Chcete podnikat, ale nejste si jistí, jakou formu podnikání zvolit? Je pro vás lepší podnikat jako OSVČ, nebo s.r.o.? V České republice každoročně vznikne několik set nových podnikatelů a jen málokterý zná všechny výhody obou výše zmíněných variant. Neznalost vám však může pořádně ztrpčit život a proto byste se měli alespoň se základními charakteristikami seznámit.

OSVČ ručí celým svým majetkem, jednatel s.r.o. nikoliv

Každý podnikatel je odpovědný za své jednání a vzniknou-li z podnikání dluhy, je nutné, aby je uhradil. OSVČ je ale, na rozdíl od jednatele s.r.o. odpovědný také svým vlastním majetkem. Společnost ručí pouze do výše svého základního kapitálu (není-li osudně prokázán úmysl vědomého poškození druhé strany).

Tip: onlineinvest.sk zakládá společnosti na Slovensku. Rychle a levně!

OSVČ je „nezastupitelný“, s.r.o. může fungovat i bez jednatele

Dalším problémem podnikání jako OSVČ je skutečnost, že vše stojí pouze na jediném člověku. Ten je v mnoha procesech nezastupitelný, což může zapříčinit spoustu problémů. Společnost s ručením omezeným může mít více jednatelů, kteří fungují nezávisle na sobě a chod společnosti může být bezproblémový i v momentě, kdy je některý z jejích představitelů nedostupný.

Roli hraje i prestiž, ale OSVČ prestižní není

OSVČ nelze převést na jinou osobu a poté, co podnikání ukončíte, v něm nemůže nikdo další pokračovat. Společnost s ručením omezeným lze převést na jinou osobu. V průběhu podnikatelské činnosti budujete brand, který je v očích klientů a obchodních partnerů mnohem prestižnější než OSVČ. Např. mobilní telefony Sony by se pravděpodobně neprodávaly tak dobře, kdyby firmu řídil samostatný podnikatel. S.r.o. budí větší důvěru a mezi další výhody patří i možnost volby sídla ve velkém městě, které nejenže zvýší atraktivitu firmy, ale také sníží riziko kontroly ze strany úřadů.

Tak co vy na to? Budete podnikat jako OSVČ, nebo zvolíte s.r.o.? Rozhodnete-li se pro firmu, můžete si ji nechat založit na míru nebo koupit již fungující subjekt (tzv. ready made s.r.o.). Objednejte si založení společnosti a budete podnikat mnohem rychleji!