Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Samostmívací kukly chrání oči a jsou praktické

Při svařování jsou ochranné pomůcky velice důležité. Ohrožené jsou především oči, a proto se neobejdete bez svářecího štítu, případně kukly. U klasické kukly vás však bude zdržovat neustálé sundávání a nasazování, a proto se poohlédněte spíše po samostmívací variantě, která má hned několik předností. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takovou kuklu vybrat, aby splňovala vše, co od ní očekáváte.

 

Samostmívací helmy s LCD displejem

Charakteristickým rysem samostmívací kukly je elektronická kazeta s LCD displejem. V okamžiku, kdy začnete svařovat, displej se automaticky ztmaví, čímž okamžitě chrání váš zrak. Samotné ztmavení je velice rychlý proces, proběhne během 0,00005 sekundy. Jakmile přestanete svařovat, displej opět zesvětlá, tudíž nemusíte helmu vůbec sundávat. Práce je tak pohodlnější a rychlejší, nemyslíte?

 

Samostmívací kukly, které najdete i v e-shopu Pantermax, mají displej vyrobený z krystalků, které jsou schopné reagovat mnohem rychleji než LCD displeje, které znáte ze spotřební elektroniky. Investovat do kvality se vyplatí. Pokud totiž sáhnete po levnějším modelu, počítejte s tím, že při práci během mrazivých dnů může být ztmavení pomalejší.

 

Podle čeho samostmívací kuklu vybrat?

Parametrů je hned několik. V první řadě by vás měl zajímat rozsah zatemnění. Obecně platí pravidlo, že čím vyšší je stupeň, tím je i samotný displej tmavší. Zatímco některé helmy mají jen jeden stupeň, jiné se chlubí hned několika stupni, protože jsou schopné přizpůsobit se míře světla.

 

Dále se zajímejte o velikost a upevnění zorníku anebo způsob napájení. Kukly totiž mají buď vyměnitelné baterie, nebo disponují solárním panelem v kombinaci s vyměnitelnými, respektive nevyměnitelnými bateriemi.

 

Ve vybavení by vám neměla chybět ani invertorová svářečka, a potom vám půjde práce od ruky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *