Sázkové kanceláře již vypsaly sázky na senátní a krajské volby

Sázkové kanceláře již vypsaly sázky na senátní a krajské volby

Mezi největší společenské události roku patří bezpochyby volby. Vždy se jedná o mimořádnou akci, jelikož se coby občané rozhodujeme, koho jako celek zvolíme za své zástupce. Ať už jsou to volby do Poslanecké sněmovny, Senátu, nebo prezidentské volby, jejich princip zůstává stejný. Chceme zvolit člověka či politickou stranu, s jejichž hodnotami se sbližujeme a jejichž názory zastáváme. Před každými volbami se politické strany a jednotlivci snaží získat přízeň svých občanů. Po městech se vylepují letáky a na velkých billboardech jsou vyobrazeni političtí kandidáti. Takto se tvoří volební kampaň, do které se investují částky v milionech korun. Součástí voleb jsou rovněž i volební průzkumy a preference, o které se nejčastěji starají nezávislé agentury.

Volební průzkumy ovlivňují rozhodování voličů

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tak tyto volební průzkumy hrají v rozhodování občanů podstatnou roli. Uveďme si kupříkladu volby do Poslanecké sněmovny, kam vstoupí politické strany, které získaly alespoň 5 % hlasů z celkového počtu platných hlasů. Této hranici se říká uzavírací klauzule. Pokud by některá politická strana byla dle průzkumů hluboko pod uzavírací klauzulí, voliče by tento údaj mohl odradit od hlasování pro tuto stranu. Ačkoli skutečnost mohla vypadat úplně jinak, tato strana nakonec kýžených 5 % nezískala, a v konečném měřítku chyběla vítězné straně pro utvoření většinové koalice. Z toho hlediska je důležité sledovat pouze důvěryhodné volební modely od agentur typu Kantar TNS, Median nebo STEM. Pochopitelně, ani tyto průzkumy nebudou zcela bezchybné, nicméně nám poskytnou objektivní pohled o volební preferencích.

Jak vsadit na výsledek voleb 2020 – společenské sázky

Na podzim letošního roku 2020 proběhnou na území ČR krajské a senátní volby. Kraje si budou volit nové zastupitele s mandátem na 4 roky, zatímco v 27 obvodech se zvolí 27 senátorů s 6letým mandátem. Kromě volebních průzkumů můžeme zaregistrovat i sázkařské kurzy, které vypsaly sázkové kanceláře. Sází se především na vítězné senátory v jednotlivých obvodech a na úspěch politických stran pro krajská zastupitelstva. Tyto kurzy naleznete nejčastěji v sekci společenské sázky. U některých sázkových událostí si všimneme, že kurz na úspěch daného kandidáta je poměrně vysoký. To znamená, že u něj je pravděpodobnost výhry mnohonásobně nižší, než kdyby si například vsadil na výhru fotbalové Sparty proti outsiderovi si zahrál několik her na výherním automatu. Dále si můžete kupříkladu vsadit, zda současní ministři vydrží na svých postech do konce letošního roku, nebo kdo se nakonec stane prezidentem v USA. 18+| Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Publikováno: 14. 09. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam