Vybíráte nové pneumatiky? Zkuste Continental

Continental patří mezi největší světové výrobce v automobilovém průmyslu a jeho výrobky jsou známé po celém světě. Brzdové systémy, automobilové součástky nebo třeba vstřikovací systémy spalovacích motorů – to vše lze najít v portfoliu této německé společnosti. Mezi laickou veřejností je ale Continental znám především díky výrobě pneumatik a právem se řadí mezi světovou špičku v tomto oboru. Pojďme si představit ty nejlepší pneumatiky z dílny Continentalu.

Univerzální tahoun

Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější kousky tohoto výrobce se řadí Continental ContiPremiumContact 5. Tyto pneumatiky jsou na trhu už od roku 2013 a pravidelně obsazují přední místa v testech ve všech rozměrech. Jejich obliba tkví především v jejich univerzálnosti. Jsou to velmi vyvážené letní pneumatiky a na mokru předčí většinu svých konkurentů. Velmi dobrými výsledky se mohou chlubit i při testování na suchém povrchu.

Stejně dobře si pak vede i verze ContiSportContact 5, určená pro výkonná a luxusní vozidla a ContiEcoContact 5, která je vhodná spíše pro kompaktní vozidla a střední třídu. Verze eco se navíc vyznačuje i vylepšeným valivým odporem pro snížení spotřeby paliva a nízkou mírou opotřebení, což zajišťuje vysoký kilometrový nájezd.

Ještě o chlup lepší

Novinkou je Continental PremiumContact 6, inovovaná verze předchozího úspěšného modelu. Inženýrům se povedlo zvýšit přilnavost na mokrém povrchu a prodloužit životnost díky inovované silika směsi a vylepšit jízdní vlastnosti optimalizací dezénu. Tyto pneumatiky mají opět našlápnuto na velmi dobré hodnocení, což se už v několika testech potvrdilo.

Data z Contidromu jsou klíčová

Vlastní testovací polygon Contidrom nedaleko Hannoveru skýtá obrovské možnosti. Zpočátku zařízení s osmi zaměstnanci, dnes centrum plné sofistikovaných technologií s více než stovkou odborníků umožňuje testovat pneumatiky v jakýchkoliv podmínkách a při všech možných situacích, které mohou v provozu nastat. Díky tomu mají výzkumníci k dispozici velké množství dat využitelných při vývoji nových pneumatik.

Pneumatiky Continental jsou skvělou volbou pro všechny motoristy, kteří hledají kvalitní a spolehlivé pneumatiky. Díky neustálým inovacím a důrazu na bezpečnost se stále těší vysoké důvěře ze strany řidičů.

Zdroj foto: Pixabay.com

Publikováno: 04. 04. 2018

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam