Softshell vs. Gore-Tex. V čem je lepší a jaké jsou jeho největší výhody?

Softshell vs. Gore-Tex. V čem je lepší a jaké jsou jeho největší výhody?

V poslední době se stále častěji skloňuje termín „softshell“. Tento moderní materiál se využívá při výrobě svrchních vrstev oblečení a vyznačuje se prodyšností, pružností a komfortem. Softshellová bunda v podstatě nahradila dříve populární Gore-Tex, který sice také disponuje nespornými kvalitami, ale oproti softshellu je relativně neohebný, tvrdý a nenabízí takovou míru pohodlí. Bunda či softshellová vesta přitom nenachází využití jen při outdoorových aktivitách, ale můžete ji nosit i v rámci každodenního pohybu ve městě.

Softshell vs. Gore-Tex

Gore-Tex a jemu podobné materiály se částečně vyrábí z látek s vlastnostmi podobnými laminátu. Díky nepromokavosti a prodyšnsoti sklízely úspěchy v oblasti outdoorového oblečení. Softshellová bunda pánská či softshellová bunda dámská však zvládá i situace, ve kterých Gore-Tex nebyl zrovna ideální. Především pak v zimě, kdy Gore-Texové oblečení nedokáže dostatečně odvádět vlhkost. Za zmínku stojí i výrazně pohodlnější oblekání, svlékání a nošení vůbec – softshell je skutečně výrazně pohodlnější a netrpí žádnými neduhy typickými pro Gore-Tex. Ve srovnání s Gore-Texem je softshell až třikrát prodyšnější a mnohem elastičtější. A přestože není tak vodotěsný, vydrží až několik hodin sněžení. To samé platí také o odolnosti vůči větru. V tomto ohledu mírně vede Gore-Text, nicméně softshell přesto zadrží až 90% větru. Oproti fleecu se na tkanině nevytváří žmolky a nepřitahuje zvířecí chlupy, takže se lépe udržuje.

Kde seženete slušivé softshellové bundy a vesty za super ceny?

Na závěr jsme si nechali tip na vysoce kvalitní a stylové oblečení značky Lambeste, která nabízí kompletní sortiment sportovně laděného oblečení. Sortiment čítá bundy, ale také populární vesty, které jsou ideální na podzimní období. Softshellová vesta pánská či softshellová vesta dámská by neměla chybět ve skříni nikomu, kdo se rád potuluje v přírodě a nenechá si utéct jedinou příležitost k outdoorovým aktivitám. Nakupovat můžete na www.lambeste.eu.

Publikováno: 23. 08. 2015

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: výhody softshellu