Splňte si sen o svobodném cestování. Vydejte se na dovolenou v obytném voze nebo karavanu!

Splňte si sen o svobodném cestování. Vydejte se na dovolenou v obytném voze nebo karavanu!

Omrzela vás rutina a chcete vyzkoušet něco úplně nového? Líbilo by se vám, kdybyste mohli kdykoliv změnit plány a nevázat se na jedinou lokalitu? Buďte svým vlastním pánem a poznejte výhody, které nabízí cestování obytným vozem či karavanem! Nemáte-li s caravaningem žádné předchozí zkušenosti, pronikejte do něj s rozvahou. Předtím, než se rozhodnete investovat nemalou částku do vlastního obytného vozu/karavanu, vyzkoušejte pronájem. Naplánujte si trasu čítající všechna zajímavá místa, která toužíte navštívit a vydejte se na cestu. Cestování po vlastní ose je nikdy nekončící dobrodružství, které navždy změní vaše představy o dovolené. Nastavte si vlastní pravidla a ochutnejte pocit svobody!

Obytný vůz, nebo karavan?

Ale jaký je vlastně rozdíl mezi karavanem a obytným vozem? Spousta lidí termíny zaměňuje, ale v praxi jde o dva rozdílné typy cestovních prostředků. Obytné auto je kompaktní a má jízdní vlastnosti srovnatelné s osobním vozem. Karavan se připojuje k tažnému zařízení vozu a musíte počítat se zhoršenou ovladatelností. Dejte si také pozor na placení dálničních poplatků – v případě karavanu totiž můžete zaplatit stejně vysoké poplatky jako autobus. Na druhou stranu však můžete karavan kdykoliv odpojit, nechat ho v kempu a vyrazit na výlet autem. Obě varianty mají svá pro a proti a volba je otázkou osobních preferencí.

S caravaningem vám pomohou profesionálové z Caravan centra Hykro

Chcete to vyzkoušet na vlastní kůži? Ať už se rozhodnete pro pronájem obytného vozu či karavanu, nebo vlastní dům na kolech, obraťte se na Caravan centrum Hykro. Česká firma nabízí prodej, pronájem, ale také výkup obytných vozů a karavanů všech známých značek (např. Carado, Knaus, Weinsberg nebo Fendt). V širokém spektru služeb nechybí ani prodej veškerého vybavení pro caravaning a kempování, pomoc s financováním nového obytného auta/karavanu apod. Caravan centrum Hykro uspokojí začátečníky, ale také nejnáročnější klienty, kteří si zakládají na luxusním cestování. Udělejte si chvíli čas a prozkoumejte nabídku na www.hykro.cz. Doporučujeme luxusní vestavby la strada (pro vozy Fiat Ducato, Renault Master a Mercedes Sprinter) a špičkové německé karavany Fendt, které jsou součástí portfolia teprve od června 2013. Fendt je symbolem vysokého německého standardu a sklízí prestižní ocenění za kvalitu, funkčnost a design.