Na sebevzdělávání není nikdy pozdě. Nově nabyté vědomosti a titul se vám budou hodit!

Na sebevzdělávání není nikdy pozdě. Nově nabyté vědomosti a titul se vám budou hodit!

Vzdělání je důležité, o tom nemůže být pochyb. Svědomití rodiče nám neustále vštěpovali, abychom se pilně učili, ale jejich slova jsme brali na lehkou váhu. Proč ztrácet čas biflováním, když život utíká tak rychle? Další skupina lidí zase neměla na výběr a musela se zapojit do pracovního procesu mnohem dříve, než sama chtěla. Ale ať už vás z cesty ke kýženému vzdělání svedly jakékoliv okolnosti, nikdy není příliš pozdě na to, abyste se opět vrátili do studentských let. Prozradíme vám vše, co byste měli vědět o celoživotním vzdělávání!

Vzdělání je důležité. Ale proč vlastně?

Důvodů, které nás vedou k sebevzdělávání, je vícero. V prvé řadě jde o osobní motivaci, kdy toužíme po rozvoji svého intelektu nebo pracovních dovedností. Mnohem častěji nás ale donutí určité okolnosti jako vysoké nároky stávajícího zaměstnavatele, nebo rovnou touha po jiném a lépe placeném místě. Buďme však trochu konkrétnější. Jaké jsou vaše možnosti dalšího vzdělávání, pokud již dávno nebydlíte u rodičů, máte rodinu a závazky?

Celoživotní vzdělávání má mnoho podob

Co byste si měli pod tímto termínem představit? Dle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jde o ucelený koncept vzdělávání, který začíná narozením a pokračuje až do zralého věku člověka. Všechny jednotlivé fáze vzdělávacího procesu na sebe navazují. Na základě hlavních charakteristických rysů můžeme celoživotní vzdělávání rozdělit na: informální - neboli neorganizované vzdělávání svépomocí. Promítají se do něj každodenní činnosti, praxe v zaměstnání, ale také volnočasové aktivity. V podstatě veškeré činnosti, kterým se věnujeme. neformální – jde o nejrůznější rekvalifikační kurzy, semináře a školení. Po absolvování však nezískáte diplom, který by potvrzoval váš stupeň vzdělání formální – oproti neformálnímu vzdělávání získáte po úspěšném absolvování diplom. Formální vzdělávání probíhá na akreditovaných vzdělávacích institucích – základních, středních a vysokých školách.

Vysokou školu můžete studovat i při zaměstnání

Rozhodnete-li se studovat při zaměstnání, budete se moct přihlásit na některý z mnoha oborů, které lez studovat i dálkově. Výběru oboru věnujte dostatek času a uvědomte si své priority. Jde vám o diplom, který souvisí s vašim současným zaměstnáním? Anebo se vydáte úplně jinou cestou a přihlásíte se na vysokou školu, která vám otevře dveře k mnohem perspektivnější pozici? Nabídka je velmi pestrá a může se jednat o studium cizího jazyka nebo ekonomického či finančního oboru.

Zajímá vás ekonomika a finance? Přihlaste se na BIVŠ!

U ekonomiky a finančnictví zůstaneme, neboť právě tyto obory patří k nejatraktivnějším vůbec. Za zmínku stojí široké spektrum bakalářských a magisterských oborů na BIVŠ (Bankovní institut vysoká škola). Prestižní vysoká škola umožňuje dálkové studium oborů jako Informační technologie a management, Bankovní management, Oceňování majetku či Ekonomika a management podniku. Je-li vám tato sféra blízká, možná zakotvíte právě zde. bivš

Co je dobré vědět o studiu na BIVŠ?

Kombinované studium snoubí prezenční a distanční formu. Studenti se účastní výuky jen několik dní v semestru, kdy se probírá stěžejní část látky. Zbylou část nastudují samostatně. Na BIVŠ probíhá v rámci kombinovaného studia cca 12 výukových dní za semestr. Výuka je rozdělena do 6 víkendových a 6 všedních dní. Každý semestr je ukončen zkouškami, stejně jako je tomu v případě prezenčního studia. Výuka na BIVŠ je kvalitní a lektoři vychází studentům kombinovaného studia vstříc. To ovšem neznamená, že studiem proplujete bez větší námahy. Bude vás stát spoustu času, nicméně výsledek za to stojí. Studium rozšíří vaše obzory a získaný diplom vám usnadní cestu za lepším zaměstnáním.

Publikováno: 21. 12. 2014

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: bivš | studium vysoké školy při zaměstnání