Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Textil může žít druhý život. Díky recyklaci

Známe to všichni. Otevřeme přeplněnou skříň a přemýšlíme, co si vezmeme na sebe. Zvlášť u žen je oblíbená věta „nemám co na sebe“, zatímco do poliček už by se nevešla ani ponožka. Možná nastal čas na pročištění šatníku a zároveň pomoc druhým.

Dvě mouchy jednou ranou

Kolik máte ve své skříni věcí, které opravdu nosíte, a kolik těch, co tam jen leží a nikdy jste je na sobě neměli? Podle průzkumů používáme a nosíme jen kolem pětiny toho, co nám naše skříň nabízí, a zbytku si vlastně ani nevšímáme. Některé věci mohou být úplně nové a prostě nám nesedí, jiné čekají až se zbavíme pár kil a další už vyšly z módy. Zabírají tak místo ve skříni úplně zbytečně a bez využití, přitom stačí jen trochu naší snahy a můžeme jim dát nový život. Recyklace oblečení je jednou z možností, jak zabít pověstné dvě mouchy jednou ranou. My budeme mít více místa ve skříni a naše oblečení ještě najde své využití.

Všechno do kontejneru

V posledních letech se na mnoha místech v republice objevují kontejnery na textil. Ty slouží právě k odevzdání toho oblečení, které už neunosíme, nebo z něj třeba naše děti vyrostly. Kromě klasických věcí, které nosíme, patří do kontejneru také ložní prádlo, ručníky, módní doplňky, kabelky i třeba šátky a boty. Vše by mělo být čisté a suché, ideálně zabalené do igelitového pytle. Několikrát týdně se pak kontejnery vyváží a dobrovolníci pak jejich obsah třídí a předávají na pomoc potřebným do neziskových organizací. Udržitelná móda tak získává nový rozměr, a i když vy třeba vyřazený svetr neunosíte, jiného dokáže v chladných dnech zahřát a ještě mu udělat radost.

Zkuste se zamyslet, co vše vám ve vaší skříni překáží a co by mohlo najít své využití jinde. Do kontejneru ale nepatří odpadky, mokré a znečištěné oblečení nebo třeba kusy koberců. Oblečení a další textil ale najdou své využití nejen u neziskových organizací nebo v zemích třetího světa, ale například i u partnerů, kteří ho využijí na výplň autosedaček, čistící hadry nebo třeba na výrobu úklidového textilu. Recyklovat se vyplatí a kromě ušetřeného místa v šatníku budete mít i dobrý pocit z toho, že jste pomohli a svému oblečení dali šanci na druhý život.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.