Typy garážových vrat a jejich specifické výhody

Typy garážových vrat a jejich specifické výhody

Důvodů, proč se blíže zabývat výběrem garážových vrat, je rovnou několik. Zajímat by vás mělo praktické i estetické hledisko – ideální garážová vrata skvěle vypadají a zároveň poskytují maximální komfort při užívání. Jaké jsou vaše možnosti? Zaměřili jsme se na klíčové vlastnosti základních variant, konečný verdikt bude na vás.

Od čeho se odrazit?

Ještě než se pustíte do hledání nejlepšího řešení, zamyslete se nad podmínkami prostoru před garáží i uvnitř. Každý z typů vrat nabízí mírně odlišný způsob využití - vaše volba vy měla padnout na konstrukci, která vám usnadní každodenní používání. Za zvážení jistě stojí také kvalita tepelné izolace. Pokud v garáži trávíte čas během chladnější části roku, budou se vám vrata, jež minimalizují únik tepla, hodit.

Sekční vrata

Nejpoužívanější a zároveň nejoblíbenější jsou sekční vrata. Jejich konstrukci tvoří lamely z ocelového plechu, které se vysouvají po kolejnicích ke stropu garáže – jinde prostor nevyžadují. K dostání jsou i v zatepleném provedení a v širokém spektru dekorů včetně populárního dřevěného.

Rolovací vrata

Rolovací vrata nachází uplatnění v garážích, kde je kladen důraz na maximální zachování prostoru. Jedná se o nejkompaktnější a zároveň nejlehčí typ garážových vrat. V klasickém provedení však nemají oslnivé izolační ani bezpečnostní vlastnosti.

Výklopná vrata

Jednoduchá montáž bez nezbytných stavebních úprav, ale také zvýšené nároky na prostor před garáží. To jsou spolehlivá výklopná vrata, která se ovšem nehodí do míst, kde např. garáž ústí do ulice.

Křídlová vrata

Podobně jako výklopná, tak i dvoukřídlá vrata vyžadují prostor před garáží. Masivní vrata, která se vyrábí z plechu, dřeva i jiných materiálů definuje dlouhá životnost a skutečnost, že v garáži nezabírají ani trochu místa.

Posuvná vrata

Posuvná vrata se velmi podobají sekčním, rozdíl spočívá v tom, že je kolejnice vede na stranu garáže a nikoliv pod strop. Což je výhodné nejen proto, že nezabírají místo v garáží, ale také z důvodu možnosti vstupu do prostoru garáže při pouhém pootevření. V zimě díky tomu neunikne příliš tepla. Chcete se o garážových vratech dozvědět ještě více? Praktické informace najdete na stránkách montujeme-vrata.cz.

Publikováno: 23. 10. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam