V čem tkví výhody ready made společnosti?

V čem tkví výhody ready made společnosti?

Když se rozhodnete začít podnikat, máte před sebou najednou spoustu rozhodnutí. A jedním z nich je i to, zda si chcete založit společnost nebo koupit ready made. Oba případy mají své výhody a nevýhody. Jaké? A co můžete očekávat od nákupu ready made společnosti?

Co je to ready made společnost?

Jedná se o společnost, která je již vytvořená a připravená k použití. Nebyla použitá, nemá žádné závazky ani pohledávky, jen trpělivě čeká, až si ji někdo osvojí. Líbí se vám ta představa? Pojďme se podívat, jak začít.

Jak začít?

V případě, že chcete koupit ready made firmu, je třeba rozhodnout, jaká právní forma společnosti vás zajímá. Stejně jako je možné založení s.r.o., a.s. nebo jiných méně častých forem, i u ready made společností si lze vybrat. Například společnost www.companies.com nabízí založení společnosti s ručením omezením, akciové společnosti a evropské společnosti. Není to vůbec složité. Na webu si prostudujete veškeré podmínky a výhody, které zakoupením ready made získáte. Není to jen o tom, že vám někdo dá firmu a tím to pro něj skončí. Bude o vás postaráno včetně všech náležitostí nezbytných pro nabytí firmy.

A proč bych si vlastně měl ready made firmu pořídit?

Ušetříte čas. Není třeba nic zařizovat, vše je dopředu připravené. Navíc nákup zařídíte online. Okamžitý přístup ke všemu. K některým úkonům je nutné, aby společnost určitou dobu existovala. Takhle se vyhnete čekací lhůtě. Větší důvěryhodnost. Přece jen když je firma založená už pár let, vzbuzuje větší důvěryhodnost než společnost stará tři týdny. Atraktivita. Se starší společností budete vypadat perspektivněji pro potenciální investory. Tip na závěr: Ready made společnosti jsou výhodné, ale dávejte pozor na to, od koho je kupujete. Někdy dochází k přeprodeji firem a vy byste mohli být zklamaní, kdybyste natrefili na nějaký podvod. Místo ulehčení situace byste se mohli dostat do velkých problémů.

Publikováno: 06. 08. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam