Virtuální sídlo je dobrou volbou pro malou firmu i elitu

Virtuální sídlo je dobrou volbou pro malou firmu i elitu

Bez sídla se neobejde žádná společnost, ale jak vyřešit situaci, kdy se vám pronájem kanceláře jeví jako zbytečný náklad, protože ji zkrátka nepotřebujete? Pak jste ideálním adeptem na virtuální sídlo. A našly by se i další důvody, proč je u nás o službu zvýšený zájem mezi menšími i většími podniky. Prozradíme vám vše, by byste o ní měli vědět – rozhodnutí necháme na vás.

Pro koho je virtuální sídlo vhodné?

Povinnost zřízení sídla firmy na platné adrese má dle české legislativy každá firma. Je však na rozhodnutí majitele, zda se rozhodne např. pro pronájem kanceláře, nebo si využije svou soukromou adresu. Ani jedna z variant však pro mnohé společnosti není výhodná – především pro subjekty, které často mění provozovnu, start-upy nebo firmy, jež k podnikání žádné fyzické prostory nepotřebují. Co se týče sídla v podobě vlastního bydliště, s touto možností úzce souvisí mnohá rizika, například exekuce v případě krachu firmu. Za zvážení pak stojí také praktický aspekt – doručování korespondence a zásilek může být v době vaší dlouhodobé nepřítomnosti zbytečně komplikované.

Klíčové výhody virtuálního sídla

Virtuální sídlo je rozumnou volbou pro každého, kdo nepotřebuje kancelářské prostory, nechce mít adresu v místě bydliště a zároveň nepodniká v průmyslové výrobě (firmy z tohoto oboru musí mít sídlo v místě podnikání). K dalším výhodám virtuálního sídla patří reprezentativní charakter. Praha pronájem sídla stojí „pakatel“ - dle https://www.firmy-sidla.cz/ dokonce od 129 Kč za měsíc, a přitom na mnohé klienty působí podstatně lépe ne adresa někde v „Kotěhůlkách“. Firma sídlící v metropoli působí mnohem důvěryhodnějším dojmem. Za zmínku stojí i skutečnost, že pražské finanční úřady nestíhají kontrolovat podnikatele tak často jako v menších městech, pravděpodobnost kontroly je v průměru jednou za 139 let. Stejně výhody samozřejmě platí také pro sídlo OSVČ Praha. Chcete se o virtuálním sídle v Praze dozvědět více? Bližší informace najdete na výše uvedeném webu.

Publikováno: 08. 01. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam