Vydáváte se do Beskyd? Vše o CHKO Beskydy

Vydáváte se do Beskyd? Vše o CHKO Beskydy

Každý tráví dovolenou jinak. Někteří se vydávají do zahraničí, aby poznali zdejší krásy, jiní se uchylují do krásných koutů České republiky, které jim přijdou mnohem krásnější než všechny divy světa. V současné době jsou hojně vyhledávané zejména Beskydy, které se pyšní mnohými krásnými místy vhodnými na výlety. Tím nejatraktivnějším zdejším cílem je sice Lysá hora, to však není ani zdaleka to jediné, co krásné Beskydy svým návštěvníkům nabízí a přináší. Beskydy jsou dnes chráněnou krajinnou oblastí, a to už od roku 1973. Za chráněnou krajinnou oblast byly Beskydy vyhlášeny konkrétně 5. března uváděného roku. Od té doby sice uplynula pěkná řada let, přesto se Beskydy takřka nezměnily. Dalo by se říct, že jim dokonce čas prospěl, což se stává jen zřídkakdy. Chráněná krajinná oblast Beskydy se dnes pyšní neuvěřitelnou rozlohou, která činí 1200 kilometrů čtverečních. To znamená, že se jedná o největší chráněnou krajinnou oblast v České republice. Je nutné poznamenat, že Beskydy se nerozprostírají jenom na území České republiky, ale sahají také do Polska nebo na Ukrajinu.

Beskydy jsou označované za poslední živé hory Česka

O Beskydech toho lze říct mnoho. Například je možné říct to, že se jedná o poslední živé hory České republiky. Právě v Beskydech stále existuje mnoho hospodářů, kteří obhospodařují své pozemky, starají se o ně a díky nim Beskydy vypadají tak fantasticky, jak vypadají. Kromě stále opečovávaných pozemků zde najdete i krásné lesy, které jsou známé tím, že zde stále žije obrovské množství lesní zvěře. Dokonce se zde přijde i na takové, které jsou vzácné. V současné době se všichni snaží o to, aby Beskydy jenom kvetly. Klade se zde důraz na zdraví Beskyd a také na zlepšování podmínek pro rostliny a živočichy.

O ubytování není nouze

Dovolená v Beskydech je stále populárnější. Velice oblíbené ubytování je v rekreačním centru Sepetná, kde si můžete vybrat z mnoha variant. Sepetná nabízí hotel, penzion, chatu i bungalovy. Každý si tak přijde na své.

Publikováno: 27. 07. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam