Vydejte se obytným vozem do Rakouska za památkami UNESCO

Vydejte se obytným vozem do Rakouska za památkami UNESCO

Zažijte dovolenou v Rakousku bez jakýchkoliv omezení. Půjčte si obytný vůz a zbavte se závislosti na hotelech a penzionech. Cestování a ubytování na vlastní pěst je zábavnou, svobodnou a dnes i nejbezpečnější formou dovolené. Do Rakouska to má většina z nás kousek. Znáte však skvostné památky Rakouska, které jsou na seznamu UNESCO? Pokud se vydáte obytným vozem do Rakouska, může vaše dovolená vypadat zcela jinak než doposud. Přesun z místa na místo je jednoduchý a je jen na vás, kde zrovna zaparkujete a jak dlouho zůstanete. Naplánujte si letní dovolenou jako výlet po deseti památkách Rakouska, které se dostaly na seznam UNESCO.

Města v Rakousku na seznamu UNESCO

Začněte klidně historickým centrem Vídně, které se do seznamu dostalo v roce 2001 a hodnotnou je architektura mapující vývoj od baroka až po stavby 19. století. Není to však jediné historické centrum Rakouska, které je v seznamu UNESCO. Dostalo se tam i historické centrum Salzburgu. Na seznamu je dokonce již od roku 1996 díky svým středověkým i novověkým památkám ve starém městě. Nesmíme zapomenout ani na historické centrum města Graz spolu se zámkem Eggenberg spojeným s Habsburky.

Půjčeným obytným vozem se podívejte i na další místa

Na seznamu UNESCO najdete též palác se zahradami Schrobrunnu. Jde o zajímavý barokní celek, který sloužil jako rezidence Habsburků. Vydejte se do oblasti Hallstatt-Dachstein známé solnými ložisky využívanými již v 2.tisíciletí před našim letopočtem. Navštivte údolí Wachau, jehož stopy osídlení sahají až do pravěku. Podívejte se též na prehistorická kůlová obydlí v Alpách. Vesnickou architekturu si zajeďte prohlédnout k Neziderskému jezeru. Unikátní technickou památkou z konce 19. století je Semmerinská železnice. Nakonec nezapomeňte ani na původní bukové lesy Karpat, které jsou rovněž na seznamu UNESCO. TIP: Pokud se vydáte do Rakouska za památkami UNESCO, naplánujte si dovolenou obytným vozem alespoň na 10 dnů. To je minimum, abyste si tyto rakouské unikáty dosyta užili.

Publikováno: 10. 02. 2021

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam