Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Vydejte se obytným vozem do Rakouska za památkami UNESCO

Zažijte dovolenou v Rakousku bez jakýchkoliv omezení. Půjčte si obytný vůz a zbavte se závislosti na hotelech a penzionech. Cestování a ubytování na vlastní pěst je zábavnou, svobodnou a dnes i nejbezpečnější formou dovolené. Do Rakouska to má většina z nás kousek. Znáte však skvostné památky Rakouska, které jsou na seznamu UNESCO?

Pokud se vydáte obytným vozem do Rakouska, může vaše dovolená vypadat zcela jinak než doposud. Přesun z místa na místo je jednoduchý a je jen na vás, kde zrovna zaparkujete a jak dlouho zůstanete. Naplánujte si letní dovolenou jako výlet po deseti památkách Rakouska, které se dostaly na seznam UNESCO.

Města v Rakousku na seznamu UNESCO

Začněte klidně historickým centrem Vídně, které se do seznamu dostalo v roce 2001 a hodnotnou je architektura mapující vývoj od baroka až po stavby 19. století. Není to však jediné historické centrum Rakouska, které je v seznamu UNESCO. Dostalo se tam i historické centrum Salzburgu. Na seznamu je dokonce již od roku 1996 díky svým středověkým i novověkým památkám ve starém městě. Nesmíme zapomenout ani na historické centrum města Graz spolu se zámkem Eggenberg spojeným s Habsburky.

Půjčeným obytným vozem se podívejte i na další místa

Na seznamu UNESCO najdete též palác se zahradami Schrobrunnu. Jde o zajímavý barokní celek, který sloužil jako rezidence Habsburků. Vydejte se do oblasti Hallstatt-Dachstein známé solnými ložisky využívanými již v 2.tisíciletí před našim letopočtem. Navštivte údolí Wachau, jehož stopy osídlení sahají až do pravěku. Podívejte se též na prehistorická kůlová obydlí v Alpách. Vesnickou architekturu si zajeďte prohlédnout k Neziderskému jezeru. Unikátní technickou památkou z konce 19. století je Semmerinská železnice. Nakonec nezapomeňte ani na původní bukové lesy Karpat, které jsou rovněž na seznamu UNESCO.

TIP: Pokud se vydáte do Rakouska za památkami UNESCO, naplánujte si dovolenou obytným vozem alespoň na 10 dnů. To je minimum, abyste si tyto rakouské unikáty dosyta užili.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *