Pojistné a bezpečnostní šrouby na kola: Investice, která se vyplatí

Pojistné a bezpečnostní šrouby na kola: Investice, která se vyplatí

Koupili jste si kvalitní nové elektrony a chcete, aby vám vydržely co nejdéle a nestaly se obětí zlodějů? Možná vás to překvapí, ale běžné kolové šrouby pro ně nepředstavují žádný problém. Nezapomeňte si proto vybrat ty správné bezpečnostní šrouby na kola, kterými si své elektrony a kola pojistíte. Peněženku vám neprovětrají, a naopak vám ušetří spoustu zbytečných starostí.

Jak vypadá a funguje bezpečnostní šroub?

Bezpečnostní šrouby mají speciální hlavice v různých tvarech a provedeních, proto existuje několik typů a druhů šroubů. Je možné je odšroubovat pouze pomocí speciálního klíče - montážního adaptéru. Montážní adaptér se nachází v balení spolu se šrouby. Odložte si proto kód z balení, abyste v případě potřeby mohli dokoupit náhradní. Řidičům bezpodmínečně doporučujeme, aby tento speciální klíč vozili v autě, neboť v případě defektu nebudou moci vyměnit kolo.

Kolik bezpečnostních šroubů budete potřebovat?

Výrobci bezpečnostních šroubů doporučují na každé kolo osadit alespoň 1 bezpečnostní šroub. Avšak ani pojistné šrouby na kola však někdy nejsou 100% zárukou proti zlodějům. Proto radíme, abyste jejich koupi konzultovali se specialistou ohledně jejich spolehlivosti a bezpečnosti. Ale už i ty nejlevnější bezpečnostní šrouby mohou odradit náhodného zloděje, který nemá s demontáží kol hlubší zkušenosti. Přejeme vám spoustu šťastných kilometrů a vždy bezpečně dotažené kolové matice na vašich kolech.

Publikováno: 26. 03. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam