Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Vylisujte si doma vlastní zdravý olej, je to jednoduché

Všimli jste si, že regály v supermarketech jsou plné speciálních rostlinných olejů, mezi kterými nechybí ani konopné, dýňové, sezamové, pšeničné a další méně tradiční varianty? Nezřídka se setkáváme také s oleji z bodláků, sezamových semínek nebo lískových ořechů a od těch klasických se liší nejen složením, ale i způsobem výroby. Tyto za studena lisované oleje jsou zpracovávány mnohem šetrněji a na rozdíl od olejů rafinovaných v nich nevzniká mnoho páchnoucích a toxických látek. Výsledný produkt není čistý tuk, kterému chybí původní chuť a vůně, ale olej s obsahem vitamínů, nenasycených mastných kyselin a důležitých živin.

Lisované oleje nejsou trvanlivé

Ani lisování za studena však není dokonalá metoda a nedostatek tkví v malém výtěžku z lisování. Ten se musí nutně projevit za ceně takto zpracovaných olejů, která je mnohem vyšší než na jakou jsme zvyklí u rafinovaných. Většina z nás proto zdravé oleje přidává do studených pokrmů a rafinované využívá na smažení.

Je zde i další nevýhoda. U kupných olejů lisovaných za studena nikdy nebudeme mít jistotu, že skutečně obsahují všechny zdravé složky. Oleje se totiž kazí téměř ihned po vylisování a žádný z výrobců ho nedokáže zabalit tak, aby si zachoval své vlastnosti. Za studena lisovaný olej pak může v organismu naopak natropit více škody než užitku.

Jedině vlastní olej je zárukou kvality

Jediným způsobem, jak dosáhnout vysoce kvalitního oleje, je lisovat si jej svépomocí a hned poté zkonzumovat. A máme pro vás dobrou zprávu, není to tak složití, jak to na první pohled vypadá. Poslouží vám k tomu lis na olej PITEBA. Ovládání je velmi jednoduché a zvládne ho i žena. Nemusí se udržovat a stačí, když se po lisování vyčistí. Lze na něm lisovat semínka konopí, lnu, vlašské ořechy, kokos, podzemnici olejnou apod. a to s účinností lisování kolem 70 – 80 %. Za hodinu lze vylisovat i 2 litry čistého oleje a to i ze semínek s osemením. Lis si můžete objednat z pohodlí domova v e-shopu cistamedicina.cz.