Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Notebook s porouchaným displejem nemusí být na odpis. Nechte si ho výhodně opravit!

Není to tak dávno, kdy byly notebooky nedostupným artiklem a mohli si je dovolit jen ti movitější. V současné době je to úplně jinak a přenosné počítače téměř nahradily klasické desktopy. Notebook si díky cenové dostupnosti pořídili i jeho zarytí odpůrci a málokdo se dnes uchýlí ke koupi nepraktického stolního PC. S nízkou cenou jde bohužel ruku v ruce i kvalita použitých materiálů a komponentů. Zatímco někdejší laptopy vydržely v provozu pěknou řádku let, dnes se dá v takovém případě hovořit spíše o štěstí.

Notebooky jsou poruchovější než kdysi

Poruchovost se bohužel netýká jen nejlevnějších modelů, službu relativně často vypovídají i poměrně drahé kousky. Vzhledem k nízké ceně mnoho uživatelů řeší problémy koupí nového stroje a nahrává tomu i cena opravy notebooku, která je mnohdy vyšší než cena bazarového počítače stejného typu.

Na druhou stranu připouštíme, že v dobrém servisu není oprava od věci. Technik s dostatečnými zkušenostmi dokáže opravit i komponenty, které by v jiném servisu vyměnily za nové a v takovém případě se se oprava opravdu vyplatí. Jedním ze servisů, které nabízí komplexní služby je i společnost EGOS CZ, která si poradí i takovými komplikacemi jako je výměna displeje u notebooku.

Prasklý displej? Žádný problém…

Ani prasklý displej by po vás neměl být důvodem ke koupi nového notebooku. Stačí, když se obrátíte na servisní středisko od EGOS CZ a obratem se dozvíte detaily o závadě a přesnou cenu opravy. Diagnostika je zcela zdarma a budete-li s cenou za výměnu souhlasit, nebudete muset platit dopravu.

Kvůli odlišnému systému oprav (technici se snaží komponenty opravit a nikoliv vyměnit za nové) je konečná cena za servis mnohem nižší než v případě většiny ostatních servisů. Skvělým příkladem je oprava poruchové základové desky u oblíbeného modelu HP Pavillion DV2000 serie, která se jinak řeší výměnou. Technici z EGOS CZ ji umí opravit, čímž se náklady za servis podstatně sníží.

Dojdou-li technici k závěru, že by byla oprava příliš nákladná nebo dokonce nerealizovatelná, budete moct nefunkční notebook výhodně prodat. To samé platí i o LCD televizi nebo monitoru – i ty EGOS CZ vykupuje. Další informace najdete na webu www.servis-notebooku.com.