Výpověď starého povinného ručení není komplikovaná

Výpověď starého povinného ručení není komplikovaná

Závěr loňského a začátek letošního roku přinesl výrazné změny v povinném ručení. Zatímco v minulých letech cena pojistného významně klesala, nyní se cena opět navýšila. Údajným důvodem byla neschopnost pojišťoven tvořit rezervy. Instituce se proto rozhodly podražit a to až o několik desítek procent. Navýšení nejvíce pocítili klienti, kteří v minulosti přišli o bonusy za jízdu bez nehody. Pokud změny provětraly peněženku i vám, pravděpodobně se již poohlížíte po levnější alternativě. Nemáte-li čas na ruční srovnávání jednotlivých nabídek, využijte rychlé porovnání povinného ručení, které nabízí známý portál ušetřeno.cz. K levnější pojistce se tak dopracujete mnohem rychleji a navíc se nedopustíte zbytečných chyb ve výpočtu.  

Neplaťte za pojištění více než musíte, výpověď není složitá

  Ušetřeno.cz má k dispozici aktuální ceníky všech významných pojišťoven a umožňuje pojistky nejen srovnat, ale i uzavřít nové povinné ručení online. Celý proces vám zabere jen několik minut volného času, přičemž výsledná úspora může dosáhnout i několika tisíc korun za rok. Rozhodnete-li se však pro přechod ke konkurenční pojišťovně, nevyhnete se výpovědi stávající pojistky. Právě tento krok mnoho majitelů vozidel od celé záležitosti odrazuje, ale ve skutečnost není nijak komplikovaný.  

Nejčastější způsoby výpovědi povinného ručení

  Nejběžnějším způsobem je výpověď pojistné smlouvy ke konci pojistného období. Pojištění lze ukončit na základě písemné výpovědi a to nejméně šest týdnů před koncem pojistného období. Výpověď nezapomeňte podepsat a přiložit k ní zelenou kartu – tu pojišťovny obvykle vyžadují. Smlouvu lze vypovědět i dohodou. Musíte uvést relevantní důvod, na jehož základě pojišťovna posoudí, zda výpověď potvrdí či nikoliv. Výhodnější nabídka od konkurence obvykle uznána není. Povinné ručení lze vypovědět i dva měsíce od sjednání pojistky (bez udání důvodů) nebo 3 měsíce od pojistné události. V obou případech je vždy vráceno nespotřebované pojištění. Dalším důvodem může být změna výše pojistného a to do jednoho měsíce od oznámení změny. Méně častými důvody bývají změna vlastníka vozidla, vyřazení vozidla z evidence nebo nezaplacení pojistného.