Vyřešte své problémy přes SMS

Vyřešte své problémy přes SMS

Dostali jste se do zapeklité finanční situace, kterou by vyřešila i drobná finanční injekce? Schází vám několik set či tisíc korun a potřebujete je mít k dispozici co nejdříve? V tom případě by vám mohla pomoci oblíbená mikropůjčka, která se zrodila ve Finsku. Uvedla ji na trh známá společnost Ferratum, která vycítila potřebu klientů po dostupném a velmi rychlém úvěru. Pravděpodobně jste o ni již slyšeli – do podvědomí se dostala jako takzvaná SMS půjčka, což věrně vystihuje její podstatu.

Kontokorent – nejdostupnější a nejrychlejší bankovní půjčka

SMS půjčka je ideálním řešením pro všechny, kteří nemají čas čekat či z nějakého důvodu nemohou využít rychlé úvěry z bankovního sektoru. Ano, i bankovní půjčka může mít velmi rychlý průběh. Máte-li u některé z bankovních institucí běžný účet, můžete u ní zažádat o kontokorentní přečerpávání. Předpokladem je pravidelný příjem, který musíte doložit. Některé banky navíc přečerpávání povolí jen dlouhodobým klientům. V případě, že vám tato forma rychlé finanční rezervy nevyhovuje, neváhejte sáhnout po nebankovním SMS úvěru.

Vyřiďte si půjčku přes textovku

Sjednání SMS půjčky je doslova bleskové a prosté jakýchkoliv komplikací. Celý proces absolvujete z pohodlí domova a ušetříte tak spoustu času, který byste museli strávit vyřizováním na pobočce. Jediné, co musíte udělat, je vyplnit formulář na webu věřitele a vyčkat, zda bude úvěr schválen. Nebankovní společnost však v drtivé většině případů žádost schválí a zašle vám e-mail s autorizačním PIN kódem. Ten zašlete v SMS zprávě a potvrdíte tak váš zájem o daný produkt. Poté převedete na bankovní účet věřitele symbolickou částku (zpravidla 1 Kč) a ten vám obratem přepošle smluvenou částku. Ta se pohybuje od několika set do několika tisíc korun, při čemž napoprvé si můžete půjčit jen poměrnou část. Pokud ji vrátíte ve smluveném termínu a dodržíte všechny smluvní podmínky, budete si moct o peníze kdykoliv zažádat znovu a to již v plné výši. Potvrzení o výši příjmu nebudete potřebovat, věřitel si pouze prověří, zda se nenacházíte v registru dlužníků.

Podobně jako ostatní nebankovní úvěry, má i tato „půjčka ihned“ několik nevýhod. Jednoduchost a dostupnost vyvažuje vysoké RPSN a relativně krátká doba splatnosti. Ta se pohybuje v rozmezí několika týdnů. Ani tyto negativa však většinu zájemců neodradí a staví tak produkt mezi nejoblíbenější drobné půjčky vůbec. Předtím, než se pro některou z nich rozhodnete, nezapomeňte na podrobné srovnání konkurenčních nabídek, které najdete na webu penize-ihned.org.

Publikováno: 21. 12. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: bankovní půjčka | mikropůjčky | mikroúvěry | sms půjčka | sms půjčky