Vyrobte si vlastní pivo v minipivovaru

Vyrobte si vlastní pivo v minipivovaru

Česká republika je pověstná vynikajícím pivem, které ve světě nemá konkurenci ve své jedinečné chuti a technologii výroby. Tento lahodný kvašený alkoholický nápoj se vyrábí z obilného sladu, vody a chmele za pomoci pivovarských kvasnic. Výroba vlastního piva má mnoho výhod, a pokud plánujete otevření hospůdky či restaurace, ať už ve městě či na vesnici, vyplatí se investovat do vlastního pivovaru. Nabídka vlastního piva téměř s jistotou udělá z vaší restaurace známý a navštěvovaný středobod vaší obce nebo města.

Jak si vyrobit pivo

Základem pro výrobu piva jsou samozřejmě kvalitní suroviny, hned vedle potřebné techniky. Suroviny by měly pocházet opravdu od českých producentů, pokud chcete, aby pivo bylo opravdu chuťově výborné a chutnalo tak, jak jsme na něj my Češi zvyklí. Jelikož právě zde má šlechtění vhodných druhů obilovin a chmele dlouhou tradici. Šlechtění, pěstování, sklizeň a šetrný způsob skladování mají na kvalitu použitých ingrediencí nemalý vliv. Jestliže chcete vyrábět pivo, nestačí mít pouze samotné suroviny, důležitý je i pivovar. Dnes již pro výrobu vlastního piva nepotřebujete extrémně velké prostory. Je možné si pořídit takzvaný minipivovar, tedy technologii pro výrobu piva, která se vejde do prostor průměrné restaurace. Postup výroby piva se lze nejlépe naučit absolvováním některého z kurzů, zaměřených na školení budoucích sládků, nejlépe spojeného s praxí v konkrétním minipivovaru. Velký zájem je o kurzy výroby piva v malém pivovaru, které pořádá společnost Czech minibreweries s.r.o. s využitím lektorských služeb zkušených českých sládků.

S minipivovarem je potřeba se naučit pracovat

Profesionální výroba minipivovarů je podmínkou nákupu opravdu kvalitní technologie pro výrobu piva. Takzvaní garážníci umí sice vyrobit zařízení pro výrobu piva extrémně levně, ale za cenu mnohých improvizací, sporadického servisu a velmi často také v rozporu s platnými zákony. Jen certifikovaná společnost je schopná dodat minipivovar se všemi zákonnými náležitostmi, jako jsou prohlášení o shodě, certifikáty tlakových nádob, podrobný návod k obsluze nebo třeba odborně zpracovaný projekt. Jedním z tradičních výrobců minipivovarů, který svoje výrobky vyváží do všech zemí Evropy i mnoha zemí světa, je česká společnost Czech minibreweries s.r.o. Díky přehledně zpracovaným marketingovým materiálům i týmu proškolených obchodníků a technologů může každý zájemce o malý pivovar poptat a vybrat si zařízení pro výrobu piva, které bude plně vyhovovat jeho potřebám a finančním možnostem. Na své si zde přijdou majitelé malých, středních i velkých restaurací a dalších podniků zaměřených na nabídku restauračních a ubytovacích služeb. U výrobce si lze objednat také kompletní sestavy pro kvašení a zrání nápojů, které lze využít nejen na výrobu piva, ale třeba i na přípravu v posledních letech velmi oblíbeného nápoje cider, případně nebo syceného vína. Takto je možné plně využívat výrobní zařízení po celý rok bez ohledu na sezónu, což nebývá vždy pravidlem u pivovarů, zaměřených pouze na výrobu piva, jehož prodej podléhá sezónním výkyvům. Více informací najdete na webových stránkách http://www.ceskeminipivovary.cz.

Publikováno: 16. 06. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: minipivovary | výroba piva