Oddlužení fyzické osoby může být vaše poslední šance na nový začátek

Oddlužení fyzické osoby může být vaše poslední šance na nový začátek

Dostali jste se do nepříjemné finanční situace a vaše dluhy nabraly astronomické rozměry? Rádi byste vše splatili do poslední koruny, nicméně váš příjem ani zdaleka nepokryje výši splátek? Stále máte šanci na návrat do bezstarostného života. Zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení s působností od 1. ledna 2007 totiž umožňuje takzvané oddlužení neboli osobní bankrot. Splníte-li veškeré zákonem stanovené podmínky, bude vám odpuštěno až 70 % z celkové dlužné částky. Zajímají vás podrobnosti? Měly by...

Kdo může o oddlužení zažádat a jak probíhá?

Smyslem oddlužení je poskytnou dlužníkům druhou šanci na nový začátek. Dle insolvenčního zákona je oddlužení určeno všem fyzickým osobám a nepodnikajícím právnickým osobám. Celý proces začíná podáním návrhu na osobní bankrot u příslušného krajského soudu. Návrh může podat dlužník, a to na základě vlastní iniciativy nebo již probíhajícího insolvenčního řízení do 30 dnů ode dne, kdy se dozvěděl o jeho zahájení. Osobní bankrot může mít dvě podoby – prodej dlužníkova majetku nebo plnění splátkového kalendáře. O tom, jak oddlužení fyzické osoby probíhá, rozhodují věřitelé a nedokáží-li se dohodnout, má závěrečné slovo soud. Většinou však souhlasí se splátkovým kalendářem, v rámci kterého splatí dlužník minimálně 30 % dlužné částky po dobu maximálně 5 let. V praxi tedy celková splatná částka záleží na výši příjmu dlužníka.

Nechcete to pokazit? Nechte si poradit od odborníků

Alfou a omegou je rychlost podání návrhu na oddlužení, který obsahuje veškeré stanovené informace. V momentě, kdy soudce návrh schválí, je dlužník chráněn před případnou exekucí a jeho dluhy přestanou narůstat. Jenomže co když si se sepsáním žádosti nebudete vědět rady? Obraťte se na odborníky, kteří se o vše postarají za vás. Na internetovém portálu Poradce.cz působí kvalifikovaní poradci, kteří pomohli s oddlužením tisícům dlužníků. Jsou k dispozici online 24 hodin denně a rádi se budou věnovat i vám. Prostřednictvím online chatu vám sdělí reálnou šanci na oddlužení a nasměrují vás správným směrem. Osobní bankrot může být vaše poslední šance, tak ji nepromarněte!

Publikováno: 22. 02. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: oddlužení | oddlužení fyzické osoby