Vysokotlaké čističe pro domácí využití: Synonymem pro efektivní čištění je Kärcher

Vysokotlaké čističe pro domácí využití: Synonymem pro efektivní čištění je Kärcher

Rozhodli jste se, že prosluněný víkend strávíte pracovně? Pokud máte v plánu čištění všeho druhu, zadržte a zvažte, zda není vhodná chvíle na krok kupředu. Vzpomeňte si, kolik času a námahy vás stojí čištění zahradního nábytku, auta, kola nebo třeba plotu klasickým „ruční“ způsobem. Nebylo by příjemnější spláchnout všechny nečistoty pořádným proudem vody? Není tajemstvím, že vysokotlaké čističe fungují velmi efektivně a jejich využití je vskutku pestré. Vzhledem ke stále dostupnějším cenám navíc není důvod, proč si čistič půjčit. V následujících řádcích se zaměříme na aktuální nabídku vysokotlakých čističů Kärcher, které právem patří na samotnou špici čistících strojů.

Trocha historie nikoho nezabije aneb jak šel čas se společností Kärcher

Společnost s názvem Alfred Kärcher GmbH & Co KG – celosvětově však známá spíše jako „Kärcher“ byla založena jako rodinný podnik již na počátku roku 1935. Původně vyráběla elektrické pece, ale s vývojem prvního vysokotlakého čističe na horkou vodu posunula výrobu právě na tuto oblast. Od poloviny minulého století má Kärcher rozhodující podíl na vývoji čističů pro domácnost i průmysl a nechal si registrovat téměř 500 patentů. Výrobní sortiment je pestrý a najdete v něm stroje na mokré i suché čištění, vysavače, čistící prostředky a spoustu dalších zařízení. O kvalitách vysokotlakých čističů Kärcher svědčí i skutečnost, že se termín „Kärcher“ přenesl do hovorové němčiny. Sloveso kärchrování najdete také ve francouzském slovníku, no a běžně se setkáte s tím, že lidé označují jako „Kärcher“ vysokotlaké čističe obecně.

Proč byste si měli „VAPku“ pořídit i vy?

Vraťme se však k vám a vašim potřebám. Vysokotlaký čistič, lidově „vapka“, vám ušetří spoustu práce. Vysokotlaké čištění spočívá na mechanickém odtržení špíny z povrchu vodou pod velkým tlakem. Oproti klasickému čištění je spotřeba vody výrazně nižší a čistící efekt mnohonásobný. Na základě konkrétního typu čističe hravě odstraníte prach, bláto, oprýskanou barvu, ale také olejové skvrny a jiné nečistoty. Mezi největší výhody vysokotlakého čištění patří úspornost a efektivita práce.

Který čistič Kärcher je ten nejlepší?

Nabídka vysokotlakých čističů je opravdu široká. Ty nejlevnější modely přitom začínají na ceně lehce přes 2 000 Kč. Některé z nich vám představíme:

K 2 Basic

Označení modelu K 2 Basic napovídá, že jde o základní model. Za velmi příznivou cenu (2090 Kč včetně DPH) však dostanete praktického pomocníka, který si hravě poradí s lehčími nečistotami. Hodí se k čištění zabahněného nářadí, zašpiněného jízdního kola nebo znečištěného zahradního nábytku. Kärcher K 2 Basic disponuje 3 m dlouhou vysokotlakou hadicí s rotační tryskou s rotujícím paprskem a vodním filtrem pro ochranu čerpadla před pronikajícími částečkami nečistot. Maximální průtok činí 360 litrů / hodinu a tlak 110 bar. Díky ergonomicky tvarované rukojeti a nízké hmotnosti je přístroj snadno a pohodlně přenositelný. Kabely lze smotat na hák, který je součástí přístroje. karcher-k-2

Kärcher K 3

Vysokotlaký čistič Kärcher K 3 je k mání za 3900 Kč a oproti výše zmíněnému modelu nabízí vyšší výkon a několik užitečných funkcí. Pistole Quick Connect s 6 m dlouhou vysokotlakou hadicí umožňuje rychlé a pohodlné přicvaknutí a odcvaknutí. O snadnou regulaci tlaku vody se stará pracovní nástavec Vario Power. Dle typu čištěného povrchu jím jen lehce pootočíte a změníte intenzitu vodního proudu. Samozřejmostí je i přítomnost vodního filtru chránící čerpadlo a praktické nádrže pro snadné použití čistících prostředků. karcher-k3

Pořiďte si „Kärchera“, pro kterého najdete využití

Ať už si vyberte některý z výše uvedených modelů nebo zainvestujete do ještě vyšších modelových řad, s vysokotlakými čističi pro domácnost značky Kärcher budete stoprocentně spokojeni. Nechte si poradit od odborníků ze společnosti Čistící stroje s.r.o., která prodává kompletní nabídku přístrojů Kärcher. Podívat se na ni můžete třeba hned na www.karchercs.cz.

Publikováno: 14. 07. 2015

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam