Vyzkoušeli jsme: Židle Jitro

Vyzkoušeli jsme: Židle Jitro

Pohodlně sedět můžeme v křesle, na gauči, stejně jako na sedacím vaku. Klasikou však stále zůstává židle. Na trhu jsou přitom k dostání nejenom varianty pro dospělé, ale i speciální židle pro děti. Na tento sortiment jsme se zaměřili a konkrétně vybrali rostoucí židle Jitro Klasik. Tím prvním, co nás samozřejmě zaujalo, je možnost, aby židle „rostla“. Ve svém nejmenším provedení byla jako stvořená pro děti již od 1,5 roku. Jednoduchou úpravou sedáku a podložky pro nohy se však dala během pár vteřin upravit i na židli, na které může pohodlně sedět i školák. Z hlediska funkčnosti a praktického využití hodnotíme více než pozitivně. Židli lze díky těmto úpravám použít k tomu, aby dítě jakéhokoliv vzrůstu mohlo pohodlně jíst u standardně vysokého stolu – ve výšce 75 cm. To jsme také ověřili a nemáme jedinou výtku.

Jak je na tom kvalita židle?

Židle rozhodně potěší každého, kdo si na kvalitě zakládá. Nadchne hlavně kvalitní povrchová úprava, stejně jako použitý materiál. Díky tvrdému dřevu máte jistotu, že židle Jitro Klasik nabídne vysokou nosnost, stejně jako pevnost a odolnost. Potěší také dobrá stabilita a celková ergonomie. Drobnou nevýhodou může pro něho být jednodušší sedák, který se skládá pouze z pevné plochy a odnímatelného polstrování. Přesto musíme říci, že z hlediska pohodlnosti se určitě není čeho bát.

Výběr barevných variant nás nadchl

Vraťme se zpět na samotný začátek a na chvíli, kdy jsme židli k testování vybírali. Zde totiž nesmíme zapomenout na pozitivum spojené s tím, kolik barevných variant židle Jitro Klasik vlastně má. Základem je varianta přírodní, kde je použit pouze kvalitní bezbarvý lak. Existuje ale i několik desítek barevných provedení. Ty nadchnou nejenom rodiče, ale hlavně jejich děti. Jak známo, ty si na barevnost zkrátka potrpí. Jelikož jsme se chtěli zaměřit i na kvalitu barvy, vybrali jsme židli Jitro Klasik ve světle zeleném provedení. Barva odpovídala samotné fotografii, na židli perfektně držela a rozhodně nás jako milovníky zajímavého a neotřelého designu nadchla.

Publikováno: 24. 08. 2015

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: rostoucí židle | židle jitro klasik