Z umělého světla můžete onemocnět a upadnout do deprese

Z umělého světla můžete onemocnět a upadnout do deprese

Heinrich Göbel byl hlava otevřená. Vynález žárovky způsobil opravdovou revoluci, ale jak už to tak bývá, všechno dobré má i svou negativní stránku. Na umělé světlo jsme si zvykli natolik, až jsme zanevřeli na přirozené osvětlení. Nedostatek přirozeného světla přitom způsobuje spoustu onemocnění (řídnutí kostí...) a u některých jedinců může prohlubovat deprese a úzkostlivé stavy. I z toho nejpřirozeněji vypadajícího umělého světlo nás mohou pálit oči a navíc za něj musíme platit. Některé interiéry bohužel přirozeně osvětlit nelze. Nebo snad znáte způsob, jak vehnat světlo do koridorů a místností bez oken? My ano!  

Světlovod bydlení prosvětlí, ale může napáchat značné škody

  Zařízení, které dokáže „nemožné“ nese poněkud poetický název „světlovod“ a není ani zdaleka tak komplikované, jak by se na první pohled mohlo zdát. Skládá se z několika komponentů, které umožňují přenos venkovního světla (křišťálová kopule, tubus) a to až na vzdálenost 50 metrů. V praxi samozřejmě záleží na technickém provedení konkrétního světlovodu. Nekvalitně zpracované světlovody často trpí i určitými neduhy v podobě nadměrné kondenzace vody, úniku tepla a přehřívání. Vytékání vody ze světlovodu v průběhu zimních měsíců skutečně nepatří k příjemným zážitkům. Takové světlovody pak v praxi napáchají více škody než užitku.  

Lightway – konečně „vychytané“ světlovody

  Rozhodnete-li se prosvětlit bydlení, nebojte se investovat. Cenový rozdíl mezi skutečně kvalitními světlovody a nekvalitními kousky není tak výrazný, pří čemž technologicky propracovaná zařízení vydrží i několik desítek let.   Mezi ty nejlepší patří i světlovody, které vyrábí společnost Lightway. Díky inovativnímu prvku Blue Performance u nich nedochází k nežádoucí kondenzaci, únikům tepla a přehřívání. Lightway Blue Performance je ideálním řešením pro každý interiér, který trpí nedostatkem světla a splňují normu pro tepelný prostup do pasivních a nizkoenergetických domů. Pokud vás zařízení zaujalo, nezapomeňte si přečíst všechny technické specifikace a další důležité informace na webu www.lightway.cz.