Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Z umělého světla můžete onemocnět a upadnout do deprese

Heinrich Göbel byl hlava otevřená. Vynález žárovky způsobil opravdovou revoluci, ale jak už to tak bývá, všechno dobré má i svou negativní stránku. Na umělé světlo jsme si zvykli natolik, až jsme zanevřeli na přirozené osvětlení. Nedostatek přirozeného světla přitom způsobuje spoustu onemocnění (řídnutí kostí…) a u některých jedinců může prohlubovat deprese a úzkostlivé stavy. I z toho nejpřirozeněji vypadajícího umělého světlo nás mohou pálit oči a navíc za něj musíme platit. Některé interiéry bohužel přirozeně osvětlit nelze. Nebo snad znáte způsob, jak vehnat světlo do koridorů a místností bez oken? My ano!

 

Světlovod bydlení prosvětlí, ale může napáchat značné škody

 

Zařízení, které dokáže „nemožné“ nese poněkud poetický název „světlovod“ a není ani zdaleka tak komplikované, jak by se na první pohled mohlo zdát. Skládá se z několika komponentů, které umožňují přenos venkovního světla (křišťálová kopule, tubus) a to až na vzdálenost 50 metrů. V praxi samozřejmě záleží na technickém provedení konkrétního světlovodu. Nekvalitně zpracované světlovody často trpí i určitými neduhy v podobě nadměrné kondenzace vody, úniku tepla a přehřívání. Vytékání vody ze světlovodu v průběhu zimních měsíců skutečně nepatří k příjemným zážitkům. Takové světlovody pak v praxi napáchají více škody než užitku.

 

Lightway – konečně „vychytané“ světlovody

 

Rozhodnete-li se prosvětlit bydlení, nebojte se investovat. Cenový rozdíl mezi skutečně kvalitními světlovody a nekvalitními kousky není tak výrazný, pří čemž technologicky propracovaná zařízení vydrží i několik desítek let.

 

Mezi ty nejlepší patří i světlovody, které vyrábí společnost Lightway. Díky inovativnímu prvku Blue Performance u nich nedochází k nežádoucí kondenzaci, únikům tepla a přehřívání. Lightway Blue Performance je ideálním řešením pro každý interiér, který trpí nedostatkem světla a splňují normu pro tepelný prostup do pasivních a nizkoenergetických domů. Pokud vás zařízení zaujalo, nezapomeňte si přečíst všechny technické specifikace a další důležité informace na webu www.lightway.cz.