Začínáte s golfem? První výbava váš rozpočet nepoloží!

Začínáte s golfem? První výbava váš rozpočet nepoloží!

Golf je často vnímán jako sport pro „vyšší vrstvy“, nicméně opak je pravdou. Jde o jednu z nejrozšířenějších sportovních aktivit a oddává se mu stále více lidí. Pokud jste elegantní hře propadli a pohráváte si s myšlenkou na pořízení golfového vybavení, bude se vám hodit následující průvodce. Skvělé tipy nám poskytl specializovaný golf shop Golfstart! Golfové vybavení nemusí stát spoustu peněz. Ostatně jako kterýkoliv jiný sortiment sportovního vybavení se pohybuje v různých cenových relacích. A nevyplácí se investovat do nejdražších pomůcek do doby, než si budete stoprocentně jistí, že se chcete golfu věnovat dlouhodobě. Postupem času si samozřejmě můžete pořídit kvalitnější výbavičku.

Dodržujte golfový dress code

Na greenu panuje určitý dress code. Proto je nedílnou součástí výbavy i vhodně zvolené golfové oblečení. Pořiďte si sportovní obuv bez výrazného vzorku (mohl by poničit trávník), tričko s límečkem a kalhoty nebo džíny (ale nikoliv modré!). Žena si vystačí se šortkami, sukní nebo kalhotami.

Jak vybrat první golfovou hůl?

Oblečení máme za sebou a následuje výběr golfové hole. V rámci prvních návštěv driving range si vystačíte s levnou holí (běžně železo 6 – 8). Je ekonomičtější investovat do vlastní, byť bazarové hole, protože zapůjčení vás bude v konečném součtu stát více. Sáhnete-li po starší holi, neměla by být příliš poničená. Lehčí ošoupání samozřejmě nevadí. Doporučujeme, abyste si zakoupili také použitý patr. Patováním vykompenzujete prvotní frustraci z počátečních neúspěchů ze švihu železem. Poslouží vám míčky, se kterými trénujete na drivingu. Neobejde se ani bez golfové rukavice, která vám pomůže zlepšit a udržet grip. Slušné golfové rukavice seženete za pár set korun. Jak sami vidíte, první golfová výbava není nijak nákladná. Jakmile vás golf pohltí, jistě vás nebude mrzet ani větší investice do nové sady holí některé z renomovaných značek. V golf shopu Golfstart seženete kompletní výbavu od A do Z za skvělé ceny. Kvalifikovaný prodejce vám s výběrem samozřejmě ochotně poradí!

Publikováno: 15. 12. 2015 / Aktualizováno: 17. 10. 2023

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: první golfová výbava