Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Základem zabezpečení panelákového bytu jsou bezpečnostní vchodové dveře

S ohledem na statistiky se zdá, že je v České republice mnohem bezpečněji než v minulosti. Počet vloupání klesl za posledních šest o více než polovinu. Zatímco v roce 2013 evidovala PČR něco málo přes 62 tisíc vloupání, o dva roky později se počet zastavil pod hranicí 35 tisíc. V roce 2016 byl počet případů ještě o něco nižší a dá se předpokládat, že trend pokračuje. Přesto není od věci nedávat zlodějům šanci. Alfou a omegou zabezpečení panelákového bytu jsou kvalitní bezpečnostní dveře.

Počet vloupání klesá ze dvou hlavních důvodů. Lidé nepodceňují preventivní opatření a zároveň neváhají investovat do účinných bezpečnostních prvků – především do bezpečnostních vchodových dveří. Protože pokud se opět vrátíme ke statistice, naprostá většina zlodějů vstupuje do bytů právě dveřmi. Ty z dřevo-papíru odolají nejvýše pár minut – lupič si s nimi poradí i bez špičkového vybavení. K tomu, aby se dostal k vašemu majetku a narušil vaše soukromí, si vystačí s obyčejným šroubovákem.

Nespoléhejte se na náhodu

Statistika je jedna věc, praxe druhá. Navzdory výraznému poklesu počtu vloupání stále dochází k zhruba dvou tisícům případů měsíčně. Vyloupena je každá cca 125 domácnost, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Opravdu se chcete i nadále spoléhat na náhodu a doufat, že se zloděj vaší domácnosti vyhne? Pak byste měli vědět, že profesionálové tipují byty právě na základě úrovně zabezpečení – pokud si potenciální pachatel všimne, že vaše vchodové dveře drží „silou vůle“, pravděpodobně vás brzy navštíví. A kdo ví, možná budete doma v posteli.

Vyžadujte bezpečnostní dveře prvotřídní kvality

Rozhodnete-li se svůj domov zabezpečit, vyžadujte certifikované dveře do panelákového bytu minimálně ve 3. bezpečnostní třídě. Zároveň si nechte zkušeným technikem prohlédnout kvalitu zárubní. Pokud je shledá jako nevyhovující, neváhejte s výměnou.

A protože jde o vaše bezpečí, uchování soukromí a ochranu majetku, obraťte se na renomovanou firmu s tradicí. Na někoho, kdo není pouhým sériovým výrobce, ale naopak zajišťuje kompletní servis a neváhá zákazníkům poradit. U nás patří mezi nejlepší dveře do paneláku ty od firmy NEXT. Další informace najdete na next.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.