Základem zabezpečení panelákového bytu jsou bezpečnostní vchodové dveře

Základem zabezpečení panelákového bytu jsou bezpečnostní vchodové dveře

S ohledem na statistiky se zdá, že je v České republice mnohem bezpečněji než v minulosti. Počet vloupání klesl za posledních šest o více než polovinu. Zatímco v roce 2013 evidovala PČR něco málo přes 62 tisíc vloupání, o dva roky později se počet zastavil pod hranicí 35 tisíc. V roce 2016 byl počet případů ještě o něco nižší a dá se předpokládat, že trend pokračuje. Přesto není od věci nedávat zlodějům šanci. Alfou a omegou zabezpečení panelákového bytu jsou kvalitní bezpečnostní dveře. Počet vloupání klesá ze dvou hlavních důvodů. Lidé nepodceňují preventivní opatření a zároveň neváhají investovat do účinných bezpečnostních prvků – především do bezpečnostních vchodových dveří. Protože pokud se opět vrátíme ke statistice, naprostá většina zlodějů vstupuje do bytů právě dveřmi. Ty z dřevo-papíru odolají nejvýše pár minut – lupič si s nimi poradí i bez špičkového vybavení. K tomu, aby se dostal k vašemu majetku a narušil vaše soukromí, si vystačí s obyčejným šroubovákem.

Nespoléhejte se na náhodu

Statistika je jedna věc, praxe druhá. Navzdory výraznému poklesu počtu vloupání stále dochází k zhruba dvou tisícům případů měsíčně. Vyloupena je každá cca 125 domácnost, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Opravdu se chcete i nadále spoléhat na náhodu a doufat, že se zloděj vaší domácnosti vyhne? Pak byste měli vědět, že profesionálové tipují byty právě na základě úrovně zabezpečení – pokud si potenciální pachatel všimne, že vaše vchodové dveře drží „silou vůle“, pravděpodobně vás brzy navštíví. A kdo ví, možná budete doma v posteli.

Vyžadujte bezpečnostní dveře prvotřídní kvality

Rozhodnete-li se svůj domov zabezpečit, vyžadujte certifikované dveře do panelákového bytu minimálně ve 3. bezpečnostní třídě. Zároveň si nechte zkušeným technikem prohlédnout kvalitu zárubní. Pokud je shledá jako nevyhovující, neváhejte s výměnou. A protože jde o vaše bezpečí, uchování soukromí a ochranu majetku, obraťte se na renomovanou firmu s tradicí. Na někoho, kdo není pouhým sériovým výrobce, ale naopak zajišťuje kompletní servis a neváhá zákazníkům poradit. U nás patří mezi nejlepší dveře do paneláku ty od firmy NEXT. Další informace najdete na next.cz.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak zabezpečit byt | statistika vloupání