Zimní radovánky klepou na dveře

Zimní radovánky klepou na dveře

Slyšeli jste to klepání? To není pošťák, ten přece zvoní dvakrát. Je to zima, která nám pomalu, ale jistě, klepe na dveře. A není to přitom tak dávno, co jsme loni rozbalovali dárečky, poslouchali koledy a pojídali vánoční cukroví. A také odklízeli tuny sněhu, snažili vyhrabat zapadlý automobil a mrzli i během krátké cesty do obchodu. Dospělí si zimní měsíce často pojí s těmi méně příjemnými věcmi, ale zkuste se na to, jak se těší na zimu, zeptat vašich dětí. Pravděpodobně se jim rozzáří oči a začnou vyprávět o Štědrém dni a především o radovánkách na sněhu, které k zimě rozhodně patří. Vy si snad při pohledu na sáňky nezavzpomínáte na bezstarostné dětství, kdy vaší jedinou povinností bylo přijít domů včas a nepromočit se až na kost?

Sáňky z módy nevyšly...

Ještě chvíli však zůstaneme právě u „dopravních prostředků“, které nám pomáhaly zdolávat sněhové závěje a sjíždět prudké kopce. Jak je to dlouho, co jste sáňkovali? Dřevěné sáňky jsou mnohem zábavnější, než lyže a o jejich neutuchající popularitě svědčí zvyšující se poptávka. Chcete-li vašim dětem udělat obrovskou radost, darujte je dětem pod stromeček! Sáňky, na kterých jste jezdívali vy, jsou už pravděpodobně za zenitem. Vždyť taky musely vydržet nespočetné množství pádů a přemetů.

...a boby už vůbec ne

V případě sáněk je lepší volit ty s robustní dřevěnou konstrukcí. Jsou bezpečnější a mohou se pochlubit dlouhou životností. Neméně populární klasické boby se sice v dřevěném provedení nevyrábí, to ale na škodu rozhodně není. Oproti sáňkám mají jednu podstatnou výhodu – lze je ovládat. Směr můžete určovat brzdami, nebo rovnou jako regulérní řidič – volantem. Boby s volantem ještě umocní zážitek z rychlé jízdy a pozor – vyrábí se i ve variantě pro dospělé. A to si pište, že si díky nim zimu užijete a na problémy spojené s nadměrnou sněhovou nadílkou alespoň na chvíli zapomenete.

Publikováno: 03. 10. 2012

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: boby | boby s volantem | dřevěné sáňky | klasické boby | sáňky