Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Jak vybrat nové auto

Nákup nového auta může být radost, ale zároveň také starost. Kladete si otázku, jak vybrat auto správně a nevíte si rady? Inspirujte se tipy, které vám pomohou vybrat ideální auto, ze kterého budete nadšení.

Vybírejte podle velikosti

V první řadě byste si měli určit, jak velké by vaše auto mělo být. Chcete vůz jen na cesty do zaměstnání a na nákupy nebo máte velkou rodinu a vozíte například děti do školy? Hledáte auto na pracovní využití, do kterého uložíte veškerý materiál a nářadí, nebo potřebujete velké a bezpečné auto pro pravidelné cestování s rodinou a hromadou zavazadel? Musíte se rozhodnout, zda si pořídíte vůz se čtyřmi nebo pěti dveřmi a také zda chcete raději kombíka či sedan.

Využití auta

Stejně tak jako preferovaná velikost je důležité vědět, k čemu budete auto používat. Zkuste si průměrně spočítat, kolik ujedete ročně kilometrů, kam jezdíte nejčastěji a zda plánujete pořídit pouze jedno auto do domácnosti nebo bude mít i váš protějšek časem vlastní vůz. I na základě těchto údajů se vám zúží výběr vhodného auta.

Co se týče zabezpečení automobilu, můžete na něj myslet již v této fázi – během výběru nového člena rodiny. Možností zabezpečení je nespočet. Zvažujte, zda zvolíte možnost autoklíče s imobilizérem, nebo třeba montáž autoalarmu.

Napište si seznam

Pokud si nevíte rady a rozhodujete se mezi více modely, tak si vezměte papír a tužku a napište si seznam plusů a mínusů. Tento postup vám může připadat úsměvný, ale věřte, že vám pomůže uvědomit si, co od auta čekáte a co je pro vás důležité. Nezapomeňte zvážit také výbavu, jakou od auta požadujete. Je libo sedačky v koženém provedení? Preferujete řízení s manuálním řazením nebo automat? Mělo by mít vaše nové auto specifickou barvu nebo být v lesku, popřípadě v matu? Všechny své požadavky sepište na papír a přibližte se tak svému rozhodnutí.

Volba paliva

Dalším důležitým krokem při výběru nového auta je, zda preferujete dieslová nebo benzinová auta. U dieslových aut počítejte s dražší cenou při pořízení, náročnější údržbou auta, ale nižší spotřebou. Propočítejte si třeba přibližnou návratnost počátečního vkladu, kdy a jestli se vám pořízení daného typu vozidla vyplatí. Benzínová auta jsou vhodná spíše pro provoz s malou zátěží a na kratší trasy, dieslová zase na trasy delší.

Péče a servis

Při výběru auta myslete na to, jak o něj budete pečovat a zvažte třeba i to, jaká bude výhledově dostupnost náhradních dílů pro daný model. Můžete si též propočítat pravděpodobné náklady na pravidelnou profesionální péči a servis.

Zvažte i možnost pořízení auta ojetého. V tomto případě si však vždy raději přizvěte důvěryhodného odborníka, abyste následně po pár dnech provozu nebyli nemile překvapeni a nečekala vás investice do oprav. Pokud zjistíte před koupí vozidla nějaké vady a potřebu opravit ať už tachometr, nebo řídící jednotku, zkuste se s prodejcem domluvit třeba na snížení ceny, nebo na provedení opravy před prodejem. Buďte otevřeni různým variantám a současně i obezřetní – vždy si spočítejte vše kolem pořízení vozidla tak, aby se vám tato investice opravdu vyplatila.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *