Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Ztráta klíče od auta nemusí být tragédie

Ztratit nebo někde zapomenout klíč od auta není zas tak složité, jak by se mohlo zdát. Pokud se vám to ještě nestalo, je dobré se připravit předem.

Preventivní opatření

Máme je v ruce skoro každý den, a třeba i několikrát. Na klíče od auta si dáváme pozor, ale přesto stane, že o ně přijdeme. Někam je odložíme a zapomeneme, spadnou nám z mostu při procházce do řeky a kdo má malé děti, ví, že stačí chvilka nepozornosti. Ať už k tomu dojde jakkoli, najednou sice máte auto, ale klíče k němu už ne. Pokud nad podobnou situací přemýšlíte dopředu, máte doma klíč náhradní a pak už zbývá jen vyřešit, jak je dostat k autu. A následně neodkládat výrobu klíčů nových, abyste opět měli náhradní. Při koupi novějších typů vozů dostanete většinou kromě dvou klíčů také kartu s kódy, které jsou potřebné pro výrobu dalších klíčů. Když ji nemáte a z náhradního stane hlavní a ztratíte i ten, musíte se obrátit na odborníky.

Za profesionály

Specializované firmy umí udělat nový klíč, i když nemáte žádný k dispozici, a to i se všemi potřebnými věcmi. Pokud alespoň jeden máte, je to ta lepší varianta. V této situaci mají výhodu majitelé starších vozů, kdy se udělá jen kopie klíče a problém je relativně brzy vyřešen. Novější vozy už ale tak jednoduché řešení nemají. Na klíčích bývá mnoho dalších funkcí, jako je dálkové ovládání centrálního zamykání a čip s kódy pro imobilizér, musíme tak počítat i s překódováním imobilizéru nebo jeho opravou. V případě, že nemáte žádný klíč od vozu, je už situace komplikovanější, nicméně stále řešitelná. Vaši peněženku ale citelně poznamená, protože je potřeba vůz odtáhnout, otevřít, demontovat zámky, zjistit kódy a mnoho dalších úkonů.

Lepší, než tvrdit, že u vás tato situace nastat nemůže, je se na ni připravit. Mít náhradní klíč od svého vozu a vyhnout se tak zbytečným problémům a starostem.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *