Dovolená a cestování

Dovolená v Řecku aneb léto ve znamení relaxace i poznání

Přemýšlíte nad letošní dovolenou a nedaří se vám nic kloudného vymyslet? Připadá vám, že jste už všude byli a tam, kde jste ještě nezavítali beztak není nic k vidění? Spojujete-li si léto s opalováním na překrásných plážích, koupáním v průzračně čistém moři a zároveň s poznáváním nových kultur a výletech po starobylých pamětihodnostech, vydejte se do Řecka. Stát, který byl kdysi dávno jednou z kolébek lidské civilizace, dnes patří k nejnavštěvovanějším státům v Evropě a nabízí mnohem více než většina ostatních přímořských států. Na Peloponéský poloostrov míří milovníci přírody, stejně jako fanoušci pamětihodností. Ať už se do Řecka vypravíte sami, s partnerem nebo celou rodinou, vždy si z něj odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků.

Milujete koupání a potápění? V tom případě jste na správném místě. Řecko má přístup k pěti mořím (Egejskému, Krétskému, Thráckému, Středozemnímu a Jónskému) a nabízí ideální podmínky pro šnorchlování a objevování krás zdejšího podmořského světa. Nezaměnitelná atmosféra na vás čeká i v řeckých chrámech, kterých je po celé zemi požehnaně. Ať už se vydáte kamkoliv, všude narazíte na pozůstatky starého světa. Do svého programu však rozhodně začleňte návštěvu Athén, které jsou skutečně okouzlující. Za vidění stojí nejen legendární Akropolis, ale i Hadriánův oblouk (který můžete mimochodem vidět právě z Akropole) a další sakrální stavby.

Kapitolou samou pro sebe je vynikající řecká kuchyně, která dá vašim chuťovým buňkám zabrat. Gyros, Tzatziky, Souvlaki, Musaka nebo Chorta – návštěva místních taveren a fastfoodů je zkrátka ideálním zakončením vyčerpávajícího dne…

Neměli bychom zapomenout ani na zájezdy na přilehlé řecké ostrovy, které jsou stejně zajímavé jako samotné vnitrozemí. Mezi ty nejznámější a nejnavštěvovanější bezesporu patří Kréta, Rhodos, Korfu a Lefkada. Budete-li mít možnost, rozhodně si udělejte malý výlet. Nebudete litovat, což ostatně platí o dovolené v Řecku vůbec.