Nezapomenutelná letní dovolená na Vysočině

jihlava

Léto se blíží mílovými kroky a pokud přemýšlíte nad tím, jak ho prožít naplno, aniž byste museli vycestovat do zahraničí, inspirujte se tímto článkem. Jak může vypadat vaše letní dovča v kraji Vysočina? Kraj se nachází v centrální části České republiky a nabízí vskutku mnoho zajímavých možností nejen pro letní dovolenou

Jedním z nejoblíbenějších míst pro letní pobyt na Vysočině je Žďárské vrchy, které jsou součástí CHKO Žďárské vrchy. Toto pohoří nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, mnoho turistických tras a cyklotras, stejně jako řadu přírodních památek, jako jsou například Suchý vrch, Borový vrch či Vysoká Hole. Pro turisty jsou k dispozici i značené stezky v oblasti přírodní rezervace Skalka u Křižanova nebo v okolí Nového Města na Moravě. Bohatá nabídka ubytování na Vysočině uspokojí opravdu každého - na turisty čekají útulné chalupy, penziony i luxusní hotely.

Pro milovníky koupání je zde mnoho možností, jak se osvěžit. Dovolená na Vysočině servíruje známé přírodní koupaliště jako Vírská přehrada a Dalešická přehrada. Tyto přehrady nabízejí nejen krásné koupání, ale také řadu možností pro vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing nebo wakeboarding.

Milovníci historie si na Vysočině také přijdou na své. Zajímavými historickými památkami jsou například zámek v Novém Městě na Moravě, zámek v Telči či klášter Porta Coeli v Předklášteří. Na Vysočině se nachází i mnoho dalších památek a muzeí, jako například muzeum Gustava Mahlera v Jihlavě nebo muzeum řemesel a lidové architektury v Veselém.

Pro rodiny s dětmi nabízí Vysočina mnoho zábavy. V Jihlavě se nachází dětský svět Science Centra VIDA! nebo vyhlášený dětský park Babylon. Pro malé i velké návštěvníky jsou k dispozici i další atrakce, jako jsou například lanové centrum či aquaparky.

V letních měsících se na Vysočině také koná mnoho kulturních akcí. Nejvýznamnějšími jsou například Hudební léto na Vysočině, které se koná v Žďáru nad Sázavou, nebo Mezinárodní festival folklóru v Třebíči. Mnoho dalších akcí se koná v dalších městech a obcích, například v Novém Městě na Moravě, Telči, Jihlavě či Havlíčkově Brodě. Letní pobyty se zkrátka nesou v duchu nepřetržité zábavy.

Jedním z nejvýznamnějších kulturních památek na Vysočině je UNESCO památka Telč. Toto malebné městečko je známé svými zachovalými renesančními a barokními budovami a krásným náměstím s fontánou. Telč je ideálním místem pro romantickou procházku a posezení v jedné z mnoha kaváren.

Milovníci dobrého jídla si na Vysočině také přijdou na své. Kraj je známý svou tradiční kuchyní, kde nechybí smažený sýr, bramboráky, řízek nebo kachna se zelím a knedlíkem. Kromě tradičních jídel lze na Vysočině ochutnat i mnoho dalších specialit, jako například žďárský salám, telčské perníky, nebo víno z místních vinic.

Pokud byste se chtěli na Vysočině ubytovat, máte na výběr z mnoha možností. K dispozici jsou jak hotely, tak i penziony, apartmány a kempy. Pro romantickou dovolenou doporučujeme ubytování v historických zámcích a zámečcích, jako například na zámku v Novém Městě na Moravě nebo na zámku v Náměšti nad Oslavou.

Pro váš letní pobyt na Vysočině si rezervujte ubytování na Hotel.cz.

Publikováno: 07. 05. 2023 / Aktualizováno: 12. 05. 2023

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Markéta Havlíčková