Uncategorized

Elektrické lanové navijáky pro offroad i odtahovku

Téměř každý z nás zná legendu o Golemovi, nadlidsky silném stvoření, které oživlo vždy, když mu někdo do čela vložil šém. Navijáky Golemwinch sice nejsou z hlíny, ale stejně, jako Golem, se mohou pochlubit brutální silou. V roce 2012 oslavily 10 let úspěšného prodeje na českém trhu a možná pro ně najdete uplatnění i vy. Navijáky využívají nejen majitelé offroad vozidel, při stahování dřeva, ale také odtahové služby.

Spousta muziky za nízké ceny

Lanové navijáky Golemwinch jsou určeny pro napájení 12 a 24 V (silnější modely). Všechny typy jsou vybaveny přepínáním mezi volným odvíjením pro snadné odmotání lana, stejně jako navíjením a odvíjením s použitím motoru a automatické brzdy. Automatické brzy mají elektrické navijáky Golemwinch vylepené a zesílené a vydrží proto mnohem déle, než konkurence. Spolehlivost je srovnatelná s navijáky v několikanásobně vyšších cenových relacích. Spolehlivost navijáku jde ruku v ruce s kvalitními kovovými komponenty, které najdete zejména v převodovce.

Podle čeho vybírat elektrický naviják?

Vybíráte-li elektrický naviják, měla by vás zajímat tažná síla. Obecné doporučení zní, aby byla tažná síla minimálně 1,5 násobkem hmotnosti taženého břemena. V praxi se však doporučuje ještě silnější naviják s dostatečnou rezervou. Vybrat si můžete i mezi ocelovým a syntetickým lanem. V základu jsou navijáky Golemwinch vybaveny ocelovým lanem, které snese horší zacházení. Dáváte-li přednost lehčí manipulaci a navíc chcete ušetřit váhu, vyberte si syntetické lano. Součástí každého lanového navijáku je lanové ovládání, bezdrátové dálkové ovládání, hák, řídící elektronika, rolny, lano a český návod s instrukcemi.

Internetový prodejce golemtech.cz nabízí nové modely navijáků Golemwinch 2012, které jsou vybaveny novými automatickými brzdami, jež jsou umístěny přímo na motoru. Mnoha zlepšení doznala i konstrukce převodovky a uložení bubnu a vy se tak můžete těšit na velmi tichý chod.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *