Energie

Infrazářiče – energeticky efektivní řešení nejen pro haly

Vytopit halu, sklad, sportoviště, restauraci nebo třeba venkovní terasu není tak jednoduché jako vytápění běžné domácnosti. Běžné otopné systémy nejsou efektivní a trvá, než větší místnosti vytopí na požadovanou teplotu. Navíc nejsou úsporné a výdaje za teplo jdou v případě rozhlehlých prostor velmi vysoko. Řešíte podobný problém i vy a nevíte kudy kam? Rozřešení hledejte v plynových infrazářičích.

K tepelné revoluci došlo před 80 lety

Efektivitu vytápění řešily i minulé generace. Skutečnost, že ceny energií nebyly tak vysoké jako dnes, je zcela irelevantní a i v tomto oboru docházelo k neustálému vývoji a inovacím. O malou revoluci se před více než 80 lety postaral Günther Schwank – zakladatel společnosti, která je v oblasti plynového sálavého infravytápění světovým leaderem. Společnost Schwank během své letité existence dodala více než 2 miliony topných zařízení zákazníkům na celém světě, což je samo o sobě garancí perfektních vlastností výrobků.

Sálavé vytápění hal – infrazářiče Schwank jsou vhodné pro menší i velké podniky. Využití infrazářičů je samozřejmě mnohem pestřejší a jak jsme již zmínili v úvodu, vyplatí se i pro vytápění multifunkčních hal, školních tělocvičen a jiných prostor, ve kterých je důležitá okamžitá tepelná pohoda.

Jak infrazářiče fungují?

Infrazářiče fungují na principu elektromagnetického vlnění, které z infračervených panelů proniká vzduchem na okolní plochy a zahřívá je. Příklad z praxe hovoří za vše – rozdíl teploty na tribunách fotbalového stadionu a okolního prostředí může činit až 10°C. Přítomní diváci si tak maximálně vychutnají sportovní utkání a nebude je trápit zima.

Výhodná investice s rychlou návratností

Vzhledem k charakteru vytápění jsou plynové infrazářiče mnohem úspornější než jiná otopná zařízení. Teplo, které vyzařují infrapanely, se totiž aktivuje až poté, co dopadne na jednotlivé předměty. Takovým způsobem lze docílit příjemné teploty i při nízké teplotě vzduchu. Pro vás to znamená jediné – značnou úsporu energie. Další výhodou je skutečnost, že během provozu nevzniká průvan a nedochází k víření prachu. A protože se vzduch primárně neohřívá, nedochází ke vzniku nežádoucích vzduchových polštářů pod střechou vytápěného objektu. Teplo se v prosotoru rovnoměrně a plynule rozloží.