Finance

Splňte si sen o bydlení nebo jen výhodně spořte

Hledáte způsob, jak výhodně zhodnotit své uspořené peníze, nebo financovat koupi nebo rekonstrukci bydlení? Začněte využívat výhody stavebního spoření, jednoho z nejoblíbenějších finančních produktů vůbec. Pokud se ve finanční problematice příliš nevyznáte, rozhodně byste měli navštívit finančního poradce, který vám navrhne vhodnou alternativu. Člověk, který se velmi dobře vyzná v aktuálních nabídkách stavebního spoření dokáže zohlednit vaši individuální situaci a doporučí vám produkt, který byste sami dost možná přehlédli. Služby finančních poradců jsou navíc bezplatné. Ještě předtím, než se za odborníkem vydáte, vám prozradíme největší přednosti stavebního spoření.

Spoření, které vede k výhodnému úvěru

Finanční poradce stavební spoření doporučuje z jednoho prostého důvodu. Jde o jeden z nejvýhodnějších a zároveň nejbezpečnějších finančních produktů, které jsou aktuálně na trhu. Ve své kategorii je dokonce jediný, který kombinuje zajímavé zhodnocení vkladů a úvěr s nízkým úročením. Peníze, které do svého stavebního spoření vložíte, se vám každoročně navýší nejen o stanovený úrok (často garantovaný po celou dobu spoření), ale i státní podporu. Státní podpora stavební spoření činí 2000 Kč.

Díky stavebnímu spoření tak šetříte své peníze, úročíte je a v případě potřeby využijete související produkt – úvěr ze stavebního spoření. A to dokonce i tehdy, kdy vám na něj ještě nevznikl nárok. Nechcete-li čekat na řádný úvěr, začnete čerpat překlenovací.

Na stavební spoření mají nárok i děti

Drtivá většina klientů spoří právě kvůli výhodnému úvěru. Ten jim umožní financovat své vysněné bydlení, které by si jinak mohli pořídit až za mnohem delší dobu. Své stavebního spoření může mít úplně každý a to dokonce i děti, které nedosáhly plnoletosti. Stavební spoření státní podpora je připisována podle výše vkladů (10% z uspořené částky, maximálně však 2000 Kč) a protože ji zajišťuje stát, nemusíte mít obavy, že se na vás nedostane.