Recenze levných zimních pneu Kleber KRISALP HP2

Recenze levných zimních pneu Kleber KRISALP HP2

Při pohledu z okna to tak možná nevypadá, nicméně zima tady bude co by dup. A pokud jste ještě nepřezuli svého plechového miláčka do zimního obutí, měli byste to rychle napravit. Nejde ani tak o legislativu, jako spíše o vaše bezpečí. Máte-li v plánu, v rámci úspory, nazout staré pneu, které by na automobilu dávno neměly co dělat, přehodnoťte svůj záměr a zaměřte se na budgetové pneumatiky Kleber KRISALP HP2. Přízvisko „budgetové“ však berte s rezervou. Tyto zimní gumy totiž nejsou jen levé, ale také velmi kvalitní.

I levné pneumatiky mohou dosáhnout dobrého hodnocení v testech

Když šetřit, tak na správném místě. Kleber KRISALP HP2 pochází z produkce firmy Michelin a mají rozměr 195/65 R15. Jsou tedy určeny pro vozy střední třídy (např. Škoda Octavia, VW Golg, VW Passat...), kterých je na silnicích k vidění zdaleka nejvíce. Zimní pneu 195/65 R 15 získaly velmi pozitivní hodnocení v rámci testu zimních pneumatik ÚAMK, který proběhl ve spolupráci s odborníky z dTEST a ADAC. Po součtu bodů skončily na desátém místě, což vzhledem k přítomnosti drahých prémiových modelů není vůbec špatné. V kategorii opotřebení získaly nejlepší známku a společně s pneu CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850 se umístily na prvním místě. Kladnou odezvu dezén získal také za své chování na zledovatělé a suché vozovce, spotřebu paliva a v neposlední řadě i za jízdu na sněhu a mokru (zde vyhodnoceny jako „dobré“). Oproti předchozímu modelu se nové pneu Kleber KRISALP HP2 chlubí:
  • o 42 % lamel navíc
  • větší množství pevných záběrových hran, díky kterým má vozidlo lepší brzdné vlastnosti
  • výraznější středové žebro s dělícími zářezy, které zvyšují trakci
  • optimalizovaná směs pro bezpečnější jízdu na zledovatělém a sněhovém povrchu
  • 2 centrální obvodové drážky na směrovém dezénu zajišťují rychlý odvod vody ze středu běhounu
Shrnuto a podtrženo, zimní pneu Kleber KRISALP HP2 R 15 patří k absolutní špičce cenově dostupných pneumatik. Snoubí nízkou cenu, velmi dobré vlastnosti a dlouhou životnost. Znáte snad lepší důvody, proč sáhnout po jiném modelu?

Publikováno: 04. 11. 2014

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: Kleber KRISALP HP2 recenze