Energie

Ušetřit za energie není tak složité

Poplatky za energie tvoř podstatnou část výdajů a není na škodu popřemýšlet, zda neexistuje vhodná alternativa, která vám pomůže ušetřit. Většina českých domácností využívá plyn a elektřinu, jejíž ceny rok od roku rostou. Máte-li chvilku, schválně se podívejte na cenu elektřiny či plynu před deseti, patnácti lety a porovnejte ji s dnešními cenami. Pokud jste již tehdy nebyli s poplatky za energie spokojení, dnes na tom nebudete o nic lépe. Jistě, vždy existuje možnost přejít na některý z alternativních zdrojů vytápění, jako jsou tepelná čerpadla či solární panely, ty však vyžadují značnou vstupní investici. Plyn lze vyměnit za kotel na tuhá paliva, ale kdo z nás vymění pohodlné vytápění plynem za povinnost neustále přikládat do kotle? Tudy tedy cesta nevede.

Změňte dodavatele a ušetříte

Velmi slušnou částku můžete ušetřit velmi snadno – stačí, když změníte dodavatele energie. Český trh je již nějakou dobu liberalizovaný a konkurenční boj nutí dodavatele tlačit ceny energií směrem dolů. Cena plynu, jakožto i cena elektřiny, tak může být značně odlišná. Vzhledem k velkému množství dodavatelů však není jednoduché najít toho skutečně nejlevnějšího. Existují dva způsoby, jak zjistit, u koho se odběr skutečně vyplatí. Můžete si dát schůzku s několika pracovníky konkurenčních společností, kteří vám vypracují detailní nabídku a poté sami porovnat, u koho se odběr energie skutečně vyplatí, či využít některý z mnoha kalkulátorů a získat tak přehled během krátké chvilky.

Kalkulačka, která vám pomůže ušetřit

Kalkulátor ceny energií je jednoduchá webová aplikace, která vám skvěle poslouží k tomu, abyste se mohli správně rozhodnout mezi zdánlivě podobnými nabídkami dodavatelů. Jednoduchou a přehlednou kalkulačku najdete na oblíbeném portálu usetreno.cz. Stačí zadat několik základních údajů a vyčkat, až vám aplikace „vyhodí“ nejvhodnější varianty. Jednoduché a praktické, nemyslíte? Samotná změna dodavatele elektřiny je snadnější, než si myslíte. Stačí vypovědět stávající smlouvu a podepsat novou, výhodnější. Téměř všichni dodavatelé plynu a elektřiny nabízí, že se o přechod postarají za vás. Změnou dodavatele ušetříte i několik tisíc ročně a to za tu „námahu“ rozhodně stojí!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *