Finance

Vyhněte se úvěrovým predátorům a vyberte si půjčku, která vám opravdu pomůže

Vyřídit půjčku v dnešní době nepředstavuje sebemenší problém. Nabídky se na nás valí doslova z každého rohu a je těžké jim odolat. Zvážili jste-li všechna pro a proti a rozhodli jste se, že některý z úvěrů využijete, buďte obezřetní. Pokud se váš výběr z nějakého důvodu zúží na nebankovní sektor (nutnost rychlého vyřízení nebo záznamu v registru, kvůli kterého banka žádost zamítne), vybírejte pouze z prověřených úvěrových společností a obloukem se vyhněte úvěrovým predátorům. Nevíte si s výběrem rady? Dejte na naše doporučení!

Nebankovní půjčka nemusí být nevýhodná ani netransparentní, ovšem za předpokladu, že o ni zažádáte u některé ze zavedených společností, které se sdružují v České leasingové a finanční asociaci. Ta, podobně jako to dělá ČNB v případě bank, na aktivity členů dohlíží a reguluje podmínky ve prospěch spotřebitelů. Mezi nejznámější nebankovní společnosti, na které se můžete s důvěrou obrátit, patří Home Credit, Provident nebo Ferratum.

Zmíněné nebankovní společnosti jsme si nevybrali náhodou – všechny nabízí odlišné produkty, které využijete v odlišných situacích. Zatímco Ferratum půjčka představuje ideální řešení dočasných finančních problémů před výplatou (nižší úvěrový rámec a splátkový kalendář v řádu týdnů), Provident půjčky s úvěrovým rámcem až 80 000 Kč poslouží i na financování nákladné opravy automobilu, vybavení domácnosti nebo čehokoliv jiného. A poslední z kandidátů? Home Credit půjčka ve výši až 150 000 Kč a dobou splatnosti 84 měsíců může směle konkurovat nabídkám bankovních společností.

Podrobné informace o mikroúvěru od Ferratum najdete na webu www.pujckapraveted.cz, o půjčce od společnosti Provident na www.osvedcenapujcka.cz a o Home Credit na www.stabilnipujcka.cz. K výpočtu splátek vám poslouží Home Credit půjčka kalkulačka (respektive Ferratum/Provident kalkulačka), které najdete na příslušných webech. O všechny finanční produkty můžete navíc zažádat online – bez toho, abyste museli ztrácet čas vyřizováním na pobočce.