Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

3D tisk: Revoluční technologie možná změní svět

Jen málokterá technologie je v posledních letech skloňována v médiích tak často jako 3D tisk. O 3D tiskárnách se hovoří jako o „zařízeních budoucnosti“, a to i navzdory tomu, že kořeny tisku trojrozměrných objektů spadají do druhé poloviny osmdesátých let minulého století. Nějakou dobu samozřejmě trvalo, než se 3D tiskárny vyvinuly do současné podoby a našly uplatnění v komerční sféře. Nicméně je to tady a trojrozměrný tisk sklízí úspěchy napříč většinou oborů.

S 3D tiskárnou lze vytisknout i funkční orgány

Trojrozměrný tisk ještě nedávno souvisel s prototypingem, ale momentálně to vypadá, že se bude stále častěji uplatňovat i ve výrobě. A to do takové míry, že se budou tisknout i části lidského těla. Pomocí modifikovaného běžného open-source hardwaru by měl být reálný tisk produktů z organických materiálů, což doposud umožňovaly pouze speciální tiskárny. Výzkumníkům se podařilo objevit vhodnou směs látek, která dokáže udržet biologický tiskový materiál pohromadě. Znamená to, že se během několika let budou masově tisknout části orgánů nebo dokonce celé části těla? Doufejme, že ano.

Vraťme se však do současnosti. 3D tiskárny umožňují všestrannou produkci čehokoliv vás napadne. Součástky, náhradní díly, módní doplňky, interiérové dekorace… Možnosti 3D tisku jsou téměř nekonečné a neustále se rozšiřují díky vývoji nových materiálů. Nejde už jen o plast, ale také o keramiku, kov a další materiály.

Kdy se vám může hodit 3D tisk na zakázku?

Pořizovací cena 3D tiskárny je pro běžného uživatele stále poměrně vysoká. Ale netřeba zoufat, i u nás již působí firmy, které nabízí 3D tisk na zakázku. Odborníci mají s trojrozměrným tiskem zkušenosti a ochotně vám poradí. Chcete-li se dozvědět další informace, pokračujte na www.3dtisknazakazku.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *