Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Bezpečný nákup šperků přes internet

Věděli jste, že i vy sami si můžete ověřit bezpečnost vašeho nákupu šperků po internetu? Nehledě na to, že vás obrovská nabídka e-shopů doslova ohromí, a to vše z pohodlí domova.

Zlato je vždy skvělou investicí

Zlaté šperky patří k luxusním doplňkům již od nepaměti. Je jisté, že nové zlaté náušnice potěší každou ženu i dívku a navíc představují jistou investici. Na světových burzách má tento unikátní drahý kov velmi stabilní postavení a jeho cena neustále roste.

Mimo to existují i určité typy šperků, které si časem získají i hodnotu citovou. Patří k nim např. zlatýívěsek v podobě medailonku, nebo přívěsky s textem v podobě rytiny. Nesmíme opomenout ani šperky poděděné, či šperky starožitné s opravdu nemalou historickou hodnotou.

Kdy je tedy nákup bezpečný?

Velmi důležité je sídlo firmy od které nakupujete. České zlatnické firmy mají povoleno prodávat zlaté šperky s ryzostí min. 14 karátů a výše. Zahraniční firmy se však při prodeji šperků řídí zákony dané země.

Na úvodní stránce každého registrovaného e-shopu naleznete značku Puncovního úřadu, která vás automaticky navede na seznam registrovaných obchodníků. Toto musí být pro zákazníky vždy transparentní. Veškeré firmy registrované v ČR při obchodu s drahými kovy podléhajíísné kontrole státního Puncovního úřadu.

Nutností při nákupu zlatých šperků je faktura či paragon, který slouží jako doklad o pravosti. Na faktuře nesmí chybět ryzost šperku, váha, jeho cena a kontakt na prodejce. Tento doklad je dostačující pro reklamaci. Certifikát se k drahým kovům tedy nevystavuje.

Dalším ověřením kvality jsou puncovní značky na špercích. Jde o státní punc, punc výrobní a punc ryzostní. Právě státní punc deklaruje kontrolu a schválení prodeje od příslušného úřadu.

Popis šperku pro celkovou představu

Fotografie zboží by měli být foceny profesionálními fotoaparáty, a to z několika stran. Stručný a především přesný popis zboží vaši představu hravě dotvoří. Rozměr měřený na desetiny mm je ve šperkařství naprosto běžný. Dále také délka v centimetrech či vnitřní průměr u prstenů.

Původ, barva a tvar brusu drahých kamenů je vždy součástí kvalitního popisu. Často jsou uváděny i povrchové úpravy, jako je vybrušování, rytina či povrchové ošetření rhodiem. Pro mnoho žen i mužů jsou velmi zásadní uzávěry a typy zapínání.

Nejste spokojeni se zbožím?

Může se stát, že nový šperk nesedí nebo není zcela podle vašich představ. Dle zákona máte samozřejmě možnost ho vrátit. Každá firma má rozdílné obchodní podmínky. Ovšem podmínky pro vrácení nenošeného a nepoškozeného zboží jsou stejné. Do čtrnácti dnů můžete zboží vrátit, a to bez udání důvodu. Je to zákonem daná skutečnost, kterou musí firmy dodržovat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *