Buďte v kondici i na podzim. S hudbou vám cvičení půjde samo

Buďte v kondici i na podzim. S hudbou vám cvičení půjde samo

Existuje mnoho vědecky podložených důkazů o tom, jak hudba ovlivňuje psychiku člověka. Hudba dokáže změnit rozpoložení i náladu. Že to už dávno víte? Využijte tuto informaci nejen ve prospěch svého psychického zdraví, ale i toho fyzického.

Pozitivní přístup a motivace

Možná i vy jste slyšeli pravidlo, že pokud budete činnost opakovat pravidelně, tělo si časem utvoří návyk a vykonávaná činnost již nebude pro vás nesnesitelná. U sportu a cvičení to však nemusí nutně platit, zvlášť jestliže má mozek tuto aktivitu spojenou s nepříjemnými pocity. Pokud tedy pravidelně bojujete s pocity odporu, musíte se přemáhat a přemlouvat sami sebe, abyste šli běhat nebo navštívili fitness centrum, právě tohle je váš případ. Jak ale mozek obelstít? Úplně jednoduše – spojte si fyzickou námahu s něčím příjemným. A může to být právě hudba! Jestliže si pravidelně dopřejete rytmické a dynamické songy, které se vám budou líbit, mozek si později spojí sport a cvičení s příjemnými pocity. Důležitý je však i výběr playlistu. Měly by se v něm objevit rychlé, rytmické a motivační písničky, které vám pomohou nejenom se správně naladit, ale také udržet si tempo a výkon.

Vhodné zařízení

K poslechu hudby budete potřebovat zařízení, které je schopné přehrávat písničky. Většina mobilních telefonů tuto funkci má, avšak v dnešní době jsou telefony velké a při sportu mohou zavazet. Mnohem je lepší si tak pořídit malý přehrávač. A právě takový je i MP3/MP4 přehrávač Orava MA-16G. Tento malý šikovný přístroj disponuje 1,8" LC displejem, který podporuje až 260 000 barev. Chytrá funkce ID3-TAG vám vždy zobrazí interpreta i název skladby, kterou zrovna posloucháte. Samozřejmostí je zabudované FM rádio. Díky propracovanému ekvalizéru si můžete nastavit parametry zvuku přesně tak, jak máte rádi. Přehrávač disponuje vestavěnou pamětí 16 GB. Nároční uživatelé mohou tento prostor rozšířit o paměťovou kartu do 32 GB. Zařízení má jednoduché ovládání a vestavěnou baterii, kterou lze opakovaně nabíjet pomocí USB. Pokud vás přehrávač Orava MA-16G zaujal, najdete jej na www.orava.info. A co vy? Také si dopřáváte při cvičení vaše oblíbené songy?

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam