Cimbálka v Praze: Užijte si písně z Čech, Moravy i Slovenska

Cimbálka v Praze: Užijte si písně z Čech, Moravy i Slovenska

Chytlavá muzika je už odjakživa nedílnou součástí různých oslav a společenských událostí. Pokud i vy pořádáte nějakou akci, kde nesmí chybět živá hudba, máme pro vás tip na pražskou cimbálku.

Zkušení muzikanti zahrají nejoblíbenější lidové písně

Cimbálová muzika Vltava působí v Praze a jejím blízkém okolí, avšak po domluvě je možnost zajet i někam dále. Skupinu, která se skládá z pěti muzikantů, vede zkušený hudebník Petr Goryczky. Cimbálovka - Praha je tvořena partou moravských i slovenských hudebníků, již mají s hraním na různých akcích bohaté zkušenosti. Klienti se mohou těšit, že uslyší tradiční nástroje, jako jsou housle, viola, cimbál a kontrabas.
Cimbálka Vltava má repertoár složený z tradičních písní z Moravy, Čech a Slovenska. Jedná se o známé a mezi lidmi velmi oblíbené písničky, které si jistě pamatujete ještě z hodin hudební výchovy ve škole - Vínečko bílé, Když jsem šel z Hradišťa, V Hodoníně za vojáčka mňa vzali či třeba Čerešničky, čerešničky. Kompletní výpis písní naleznete přímo na webu skupiny, ale kromě lidovek a folkloru umí zahrát také folk, případně přeskočit do úplně jiného žánru.

Hudba pro jakoukoliv příležitost

Cimbálka v Praze je vám k dispozici prakticky pro jakoukoliv akci nebo událost. Lidé si tyto muzikanty zvou nejčastěji na svatby, rodinné oslavy, firemní večírky a akce, anebo různé košty vín a pálenek. Za dobu svého působení již kapela hrála v restauracích, hotelech, penzionech, chatách, festivalech, rodinných domech i lázních. Vždy záleží pouze na vzájemné domluvě s klientem, takže se nebojte říct svoji představu. Klient si také může vybrat, zda chce, aby muzikanti hráli v krojích, případně společenských šatech.
Mrkněte se na web cimbálovky, kde naleznete více informací a také různé ukázky z jejich vystoupení. Snáze si díky tomu budete moci udělat obrázek, zde se vám jejich projev zamlouvá, či nikoliv.

Publikováno: 23. 01. 2020

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam