Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Co bylo dřív, trenýrky nebo slipy?

U slepice a vejce to tak jednoduché není, u střihu pánského prádla ano. Úplně prvním kouskem prádla však byla bederní rouška, od které je k dnešním střihům přeci jen kus cesty.

Proti chladu

Ve starověku nosili bederní roušku muži i ženy a nesloužila ani tak k zakrytí nahoty, jako ochrana před úrazem a zimou. Nešlo tak ani o spodní prádlo, které něco skrývá, ale čistě o praktický kus oděvu. Byl to jen pruh látky, který se omotal kolem těla, v teplém podnebí Říma i Egypta nebylo nic jiného potřeba. Ve středověku nastal pravý opak, nahota byla tabu a spodní vrstva pod oblečením zakrývala téměř vše. Ženy měly korzety a šněrovačky, mužům už byly vynalezeny kalhoty. Spodky tak připomínaly spíše druhé kalhoty, byly dlouhé až po lýtka. Navíc se složitě zavazovaly, a tak bylo jejich oblékání a svlékání časově náročné.

Až na zem

Ve 20. století pak přišel zlom a prádlo se začalo více podobat tomu dnešnímu. Za zmínku stojí pár let na začátku století, kdy bylo trendem zahalovat každý centimetr kůže a spodky byly dlouhé až ke kotníkům, naštěstí ale tato móda dlouho nevydržela. Dámské prádlo bylo rozděleno na spodní kalhotky a podprsenku a pánům se spodky výrazně zkrátily do podoby dnešních trenýrek. Ty byly v pase stažené do gumy, opatřené poklopcem s knoflíky a nosily se pohodlně. Pro sportovce a především boxery pak přinesly větší pohodlí trenýrky se širokým koženým páskem. Ten pomáhal udržet je na svém místě a tak byly objeveny oblíbené boxerky. Snaha o větší volnost a zároveň podporu pro intimní partie pak vedla ke zkrácení nohaviček a vznikl třetí oblíbený střih pánského prádla, slipy.

Jako první tak muži nosily trenýrky a teprve potom slipy bez nohaviček. Dnes patří mezi trojici základních střihů pánského prádla slipy, trenýrky a boxerky se širokým pasem.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *