Co čekat od okamžité nebankovní půjčky?

Co čekat od okamžité nebankovní půjčky?

Lepí se vám smůla na paty a dostali jste se do finančních problémů? Pomohla by vám i drobná finanční injekce, kterou byste využili k úhradě složenky, na opravu auta nebo ke koupi nového spotřebiče, ale nechce se vám kvůli nepatrné částky podstupovat zdlouhavé vyřizování v bance? Nezoufejte, stále se nabízí možnost v podobě nebankovní půjčky. Společnosti z nebankovního sektoru vám peníze poskytnou téměř okamžitě a jejich nároky nejsou ani zdaleka tak vysoké jako v případě bank.

Jak probíhá vyřízení a co po vás bude věřitel vyžadovat?

Rychlá půjčka od nebankovní společnosti bývá nastavena tak, aby zájemci nestrávili vyřizováním více času než je nezbytně nutné. Takzvané mikropůjčky lze sjednat z pohodlí domova a to již za několik málo minut. Prvním krokem je vyplnění online formuláře na webu věřitele, který následně posoudí, zda máte na úvěr nárok. Hned poté vás uvědomí mailem, případně vás kontaktuje operátor (v závislosti na konkrétním typu půjčky). V případě půjčky, jejíž úvěrový rámec se pohybuje v řádu tisíců, nebudete muset dokládat potvrzení o výši příjmu a ani ničím ručit. Sáhnete-li po úvěru ve výši několika desítek tisíc, pak věřitel bonitu prověřovat bude.

Mají rychlé nebankovní půjčky nějaké nevýhody?

Měli byste se připravit také na to, že okamžité půjčky bývají spjaty s vyššími poplatky (nikoliv však poplatky za vyřízení předem – takovým půjčkám se vyhněte!) a úrokovou sazbou. RPSN je u rychlých půjček s krátkou dobou splatnosti mnohem vyšší než u bankovních úvěrů, což je na druhou stranu pochopitelné. Nebankovní společnosti totiž většinou půjčují i klientům se zápisem v registru a podstupují tak poměrně vysoké riziko. A rada na závěr? Vhodně zvolená půjčka vám může pomoct, ale v žádném případě nežádejte o peníze tehdy, pokud je nebudete pravdu potřebovat. Na dárky nebo prášky pro snadné zhubnutí raději našetřete z vlastní kapsy a zbytečně nezatěžujte rozpočet.

Publikováno: 09. 12. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: okamžité půjčky | rychlá půjčka