Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Microblading v Praze je čím dál populárnější

Microblading v Praze nabízí čím dál více kosmetických studií. Jedná se o způsob dokreslení či vytetování jednotlivých chloupků nebo části obočí pomocí čepelky s malými hroty v řadě za sebou, čímž oproti běžným praktikám dělá výsledek zcela přirozený. Jakým způsobem vybrat to správné studio a nebýt zklamaná z výsledku? Metoda vláskování, jak se také tato technika nazývá, není bohužel pro každého. V následujících řádcích se také dozvíte, u koho se podstoupení této procedury nedoporučuje nebo dokonce vylučuje.

Microblading – výběr kosmetického studia

Výběr patřičného salonu, a zdali proceduru podstoupit je pro zákaznice velmi důležité rozhodnutí, jelikož svěří svůj obličej do rukou cizí osoby. Nic vám neřekne víc, než osobní setkání s kosmetičkou, která bude provádět úpravy, kde s ní současně můžete konzultovat veškeré otázky ohledně postupu, její dokončené práce, zkušeností apod.

Zde je několik bodů, podle kterých by se měla zákaznice rozhodovat

1. Konzultace – v každém případě je vhodné osobní setkání, kde získáte první dojem i odpovědi na veškeré vaše otázky, jako jsou odstíny pigmentu, hloubka řezu, doba hojení, následná péče atd. Současně by se měla kosmetička dozvědět mnoho informací o vás (například zdravotní stav, alergie, používané léky apod.). Pokud se tak nestane, není to zřejmě ideální místo pro takový zásah.

2. Pracovní prostředí – v rámci konzultace nahlédnete do místnosti, kde se procedura bude odehrávat a uděláte si vlastní obrázek o tom, jaké vybavení se zde nachází a používá.

3. Dokumentace – měli byste mít k dispozici náhled na uskutečněnou práci salonu a certifikát dokončených kurzů. Také dbejte na zveřejněné reference.

4. Hygienické podmínky – jedná se o zákrok, který poruší vaší integritu kůže, a proto dávejte pozor, zdali si člověk, který bude úkon provádět, dobře umyje ruce, nasadí rukavice nebo dá roušku na ústa. Dále je samozřejmostí použití jednorázového materiálu a dezinfekce.

5. Sleva – nepodléhejte dojmu, že každý výsledek je stejný za různé peníze.

Pro koho je zákrok vhodný?

Tetování touto metodou je vhodné pro ženy každého věku, ale s určitými výjimkami. Rozdíl je pouze v tom, že mladší kůže může produkovat větší množství kožního mazu, což je pro techniku nežádoucí. Mastná pleť způsobuje rozpíjení, horší uchycení a celkově kratší životnost pigmentu. Klientky vyššího věku se suchou kůží mají naopak větší šanci, že se permanentní make-up udrží delší dobu. Microblading hojně využívají ženy, které mají problémy s vypadáváním chloupků z obočí nebo nejsou spokojené s jeho hustotou či tvarem.

Trvanlivost

Jak dlouho vydrží pigmentace v kůži lze ovlivnit několika způsoby. Jedná se především o správnou péči po aplikaci a v dalším průběhu, jako je potírání obočí opalovacími krémy s vysokým UV faktorem na sluníčku apod. Další faktory, které ovlivňují délku působnosti plné sytosti barev, jsou:

· druh pleti – pigment se lépe uchytí na suché kůži

· imunitní systém

· užívané léky nebo životospráva

· barva – tmavá barva vydrží déle

· hormonální onemocnění (poruchy štítné žlázy)

Korekce

První procedura je zcela hotová až po korekci, která se zpravidla uskutečňuje nejdříve 1 měsíc od počáteční aplikace. Často se imunitní systém snaží zbavit nežádoucích látek. V tom případě vznikají světlé skvrny díky špatně uchycenému pigmentu. Při korekci však dochází znovu k tetování celého obočí, nikoliv jen míst, kde se barva neuchytila.

Kdy se microblading nedoporučuje?

· při různých onemocnění krve, jako je porucha srážlivosti

· pokud člověk užívá různé léky na ředění krve (warfarin)

· pokud zákaznice trpí infekčním onemocněním (včetně kožních onemocnění)

· při těhotenství

· při nestabilním psychickém rozpoložení

· při onemocnění cukrovkou

· při citlivé pleti, kdy může dojít ke snadnému krvácení a nezadržení pigmentu

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *