Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Dedikovaný server aneb když výkon nestačí

Máte v plánu větší projekt a nestačí vám parametry běžných hostingů? Pokud se nespokojíte ani s virtuálním serverem, jehož výkon se tak jako tak dělí mezi několik dalších uživatelů, budete si muset zřídit vlastní server. Nemáte čas na jeho správu a už vůbec ne místo, kam byste ho mohli umístit? Nevadí, vše má své řešení a v našem případě jde o skutečně elegantní způsob. Perfektní službu by vám mohl udělat dedikovaný server, který uspokojí i nejnáročnější uživatele. Nevíte-li o nikom, kdo by vám službu nabídl za přijatelnou částku, vsaďte na společnost Coolhousing.net. Ta nabízí vlastní moderní datové centrum se všemi výhodami, které k němu patří.

Dedikovaný server vám přinese spoustu výhod

Zatímco u VPS dochází k rozdělení výkonu, dedikované servery jsou určeny pouze pro jediného uživatele. Ten může jejich potenciál využít naplno a provozovat na něm co se mu zlíbí. Nebudete ho mít doma – bude o něj postaráno v datacentru s nepřetržitou technickou podporou. Dojde-li k nečekaným technickým problémům, nebudete muset nikam jezdit, technici vše vyřeší za vás. Server však budete mít přesto pod dohledem – Coolhousing umožňuje zákazníkům jeho nepřetržitý monitoring. Zajímavý je i bonus v podobě 100 GB prostoru na externím disku. Na „dedikáč“ si můžete nainstalovat libovolný software a užívat si nepřetržitých datových přenosů.

Levný neznamená nedostatečně výkonný

Nebudeme si nic nalhávat, ale cena často hraje klíčovou roli. V případě dedikovaných serverů od Hewlet Packart však můžete být v klidu. Ceny jsou natolik nízké, že váš rozpočet nijak významně nenabourají. Nejlevnější dedikovaný server HP Compaq 4300 s procesorem Intel Core i3-3220, operační pamětí 8 GB RAM a diskem 50 GB SATA-6G může být váš již za 1 166,- Kč měsíčně. Na buben jistě nepřijdete ani s nejvyšší konfigurací v podobě HP Proliant dl360e Gen8 s procesorem Intel Xeon E5-2407, operační pamětí 4 GB RAM a 1 TB SATA-6G diskem. Suma sumárum 2 503,- Kč měsíčně. Na všechny modely od HP je spolehnutí a rozhodně vás nenechají ve štychu, když to budete nejméně potřebovat.

Za zmínku však stojí i pronájem serverů od SuperMicro, které jsou dokonce ještě o něco levnější. Aktuální sestavy, které jsou momentálně v nabídce, si můžete prohlédnout přímo na webu coolhousing.net.

Jak je to s OS a konektivitou?

Veškeré dedikované servery jsou čistě, tedy bez operačního systému a je jen na vás, který si zvolíte. Ani v případě instalace však nebudete muset do datacentra – stačí využít KVM over IP a nainstalovat si systém třeba z druhého konce republiky. Pokud si nejste jistí, zda instalaci zvládnete, můžete ji svěřit do rukou zkušených administrátorů.

Konektivita serverů se dělí na český NIX a transit a servery mají vlastní uplink do CISCO switchů v síti datacenra. Připojení do transitu dosahuje až 100 Mbps, v případě NIXu pak až 1 Gbps.