Dražby realit nabízí možnost výrazné úspory při koupi nemovitosti

Dražby realit nabízí možnost výrazné úspory při koupi nemovitosti

Exekuce a s nimi spojené dražby nemovitostí nejsou příjemné, nicméně pro spousty lidí představují jediný možný způsob jak získat vlastní bydlení. Důvod je prostý, vydražené nemovitosti se v aukcích prodávají za cca 2/3 obvyklé tržní ceny. V případě rodinného domu se tak může úspora činit až několik set tisíc korun. Nemovitosti, které se nevydraží, postupují do dalšího kola a začínají se dražit na polovině tržní ceny.

Jaké nemovitosti mohou být předmětem dražby?

Toužíte-li po novém bydlení, rekreační chatě, pozemku nebo kancelářské prostory pro vaše podnikání, nebraňte se tomu. Dražby realit jsou populární alternativou ke klasickému prodeji a v posledních letech o ně veřejnost projevuje stále větší zájem. V dražbách se objevují nemovitosti soukromého i komerčního charakteru. V podstatě lze vydražit vše od bytu až po skladové prostory.

Jak probíhá dražba?

Průběh dražby nemovitostí nařizuje platná legislativa. Proces začíná vyhlášením dražební vyhlášky, prostřednictvím které se zájemci dozví o místě a termínu dražby. Po složení dražební jistoty se účastníci dražby předhazují a novým majitelem nemovitosti se stane ten, kdo nabídne nejvyšší částku. Ostatním účastníkům dražby je poté v plném rozsahu vrácena dražební jistota. Dražby dnes probíhají také elektronicky, což je pro mnohé účastníky komfortnější. Nemusí vážit cestu na určené místo a mohou přihazovat z pohodlí domova.

Jaké nemovitosti se draží za nejnižší cenu?

Skutečnost, že vyvolávací cena v prvním kole dražby začíná na cca 2/3 znalecké ceny, samozřejmě neznamená, že se za tuto částku vydraží. Největšímu zájmu se těší rodinné domy a byty v prestižních lokalitách a ve velkých městech (v čele s Prahou), oproti tomu na druhé straně stojí pozemky. Ty se draží za velmi nízké sumy, často jen mírně nad polovinou odhadní ceny. [idea]Chcete-li se o dražbách nemovitostí dozvědět další informace, sledujte portál www.drazby-realit.eu.[/idea]

Publikováno: 24. 08. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: dražby realit | jak probíhá dražba nemovitosti