Fotovoltaika: Cesta k energetické soběstačnosti

Fotovoltaika: Cesta k energetické soběstačnosti

Pohráváte si s myšlenkou na energetickou nezávislost? K naprosté soběstačnosti vede poměrně trnitá cesta, ale díky vlastnímu fotovoltaickému systému můžete vykročit správným směrem a ušetřit nemalé výdaje za elektrickou energii. Nyní lze v rámci programu Nová zelená úsporám získat dotaci ve výši až 100 000 Kč. V následujících řádcích se dozvíte základní výhody fotovoltaických systémů a informace o možnosti financování formou dotace. Sluneční energie má neuvěřitelná potenciál a její využití je spojeno s množstvím výhod. Slunce je nevyčerpatelným zdrojem energie, která je navíc zcela zdarma. Fotovoltaické systémy nejsou náročné na instalaci a obsluhu, jejich životnost je dlouhá (desítky let) a vyrobená energie nahradí cca 20 – 50 % potřeby tepelné energie potřebné k vytápění a 50 70 % energie potřebné k ohřevu vody.
Používáním sluneční energie šetříme životní prostředí, protože dochází ke snížení spotřeby fosilních paliv. Do přírody se nedostává tolik emisí CO2, SO2, NOx a prachových částic.
V praxi samozřejmě záleží na intenzitě slunečního svitu. V České republice je průměrná intenzita 950 – 1 340 kWh na m2 za rok (cca 1 300 – 1 800 slunečních hodin). Umístěním 10 ks fotovoltaických panelů s instalovaným výkonem 2,5 Kwp ročně vyrobíte až 2,5 MWh elektřiny. Co se týče příspěvku na pořízení fotovoltaického systému, podmínkou získání je, že:
  • instalovaný výkon fotovoltaické elektrárny nesmí přesáhnout 10 kWp
  • minimální účinnost panelů bude 10 % (tenkovrstvé) a 15 % (mono a polykrystalické)
  • systém bude umístěn na rodinném domě
Pokud vás fotovoltaika zaujala, obraťte se na odborníky z IQ Energy. Tým s desetiletou zkušeností v oboru vám pomůže s výběrem vhodného systému a připraví pro vás projekt na klíč. Firma spolupracuje pouze s ověřenými partnery a nabízí špičkové technologie s rychlou návratností investice. Další informace najdete na www.iqenergy.cz.

Publikováno: 12. 04. 2016

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: fotovoltaika | výhody fotovoltaické elektrárny