Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Fotovoltaika: Cesta k energetické soběstačnosti

Pohráváte si s myšlenkou na energetickou nezávislost? K naprosté soběstačnosti vede poměrně trnitá cesta, ale díky vlastnímu fotovoltaickému systému můžete vykročit správným směrem a ušetřit nemalé výdaje za elektrickou energii. Nyní lze v rámci programu Nová zelená úsporám získat dotaci ve výši až 100 000 Kč. V následujících řádcích se dozvíte základní výhody fotovoltaických systémů a informace o možnosti financování formou dotace.

Sluneční energie má neuvěřitelná potenciál a její využití je spojeno s množstvím výhod. Slunce je nevyčerpatelným zdrojem energie, která je navíc zcela zdarma. Fotovoltaické systémy nejsou náročné na instalaci a obsluhu, jejich životnost je dlouhá (desítky let) a vyrobená energie nahradí cca 20 – 50 % potřeby tepelné energie potřebné k vytápění a 50 70 % energie potřebné k ohřevu vody.

Používáním sluneční energie šetříme životní prostředí, protože dochází ke snížení spotřeby fosilních paliv. Do přírody se nedostává tolik emisí CO2, SO2, NOx a prachových částic.

V praxi samozřejmě záleží na intenzitě slunečního svitu. V České republice je průměrná intenzita 950 – 1 340 kWh na m2 za rok (cca 1 300 – 1 800 slunečních hodin). Umístěním 10 ks fotovoltaických panelů s instalovaným výkonem 2,5 Kwp ročně vyrobíte až 2,5 MWh elektřiny.

Co se týče příspěvku na pořízení fotovoltaického systému, podmínkou získání je, že:

  • instalovaný výkon fotovoltaické elektrárny nesmí přesáhnout 10 kWp
  • minimální účinnost panelů bude 10 % (tenkovrstvé) a 15 % (mono a polykrystalické)
  • systém bude umístěn na rodinném domě

Pokud vás fotovoltaika zaujala, obraťte se na odborníky z IQ Energy. Tým s desetiletou zkušeností v oboru vám pomůže s výběrem vhodného systému a připraví pro vás projekt na klíč. Firma spolupracuje pouze s ověřenými partnery a nabízí špičkové technologie s rychlou návratností investice. Další informace najdete na www.iqenergy.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.