Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Energie

Fotovoltaika: Cesta k energetické soběstačnosti

Pohráváte si s myšlenkou na energetickou nezávislost? K naprosté soběstačnosti vede poměrně trnitá cesta, ale díky vlastnímu fotovoltaickému systému můžete vykročit správným směrem a ušetřit nemalé výdaje za elektrickou energii. Nyní lze v rámci programu Nová zelená úsporám získat dotaci ve výši až 100 000 Kč. V následujících řádcích se dozvíte základní výhody fotovoltaických systémů a informace o možnosti financování formou dotace.

Sluneční energie má neuvěřitelná potenciál a její využití je spojeno s množstvím výhod. Slunce je nevyčerpatelným zdrojem energie, která je navíc zcela zdarma. Fotovoltaické systémy nejsou náročné na instalaci a obsluhu, jejich životnost je dlouhá (desítky let) a vyrobená energie nahradí cca 20 – 50 % potřeby tepelné energie potřebné k vytápění a 50 70 % energie potřebné k ohřevu vody.

Používáním sluneční energie šetříme životní prostředí, protože dochází ke snížení spotřeby fosilních paliv. Do přírody se nedostává tolik emisí CO2, SO2, NOx a prachových částic.

V praxi samozřejmě záleží na intenzitě slunečního svitu. V České republice je průměrná intenzita 950 – 1 340 kWh na m2 za rok (cca 1 300 – 1 800 slunečních hodin). Umístěním 10 ks fotovoltaických panelů s instalovaným výkonem 2,5 Kwp ročně vyrobíte až 2,5 MWh elektřiny.

Co se týče příspěvku na pořízení fotovoltaického systému, podmínkou získání je, že:

  • instalovaný výkon fotovoltaické elektrárny nesmí přesáhnout 10 kWp
  • minimální účinnost panelů bude 10 % (tenkovrstvé) a 15 % (mono a polykrystalické)
  • systém bude umístěn na rodinném domě

Pokud vás fotovoltaika zaujala, obraťte se na odborníky z IQ Energy. Tým s desetiletou zkušeností v oboru vám pomůže s výběrem vhodného systému a připraví pro vás projekt na klíč. Firma spolupracuje pouze s ověřenými partnery a nabízí špičkové technologie s rychlou návratností investice. Další informace najdete na www.iqenergy.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *